• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • عملکرد سه دولت در پارس جنوبی

  تقدیمی هدف:

  کدام دولت برنامه هایش را در پارس جنوبی محقق کرد؟

  اقتصاد > انرژی – بررسی سهم دولت ها از توسعه پارس جنوبی نشان می دهد دولت اصلاحات بهترین کارنامه را در تحقق اهداف از پیش تعیین شده در پارس جنوبی داشته است .

  به گزارش خبرهدف ، دولت اصلاحات در حالی قرارداد توسعه اولین فاز پارس جنوبی را منعقد کرد که قطر یازده سالی بود بهره برداری از این میدان را آغاز کرده بود .

  بررسی‌ها نشان می دهد از مجموع 24 فاز تعریف شده در پارس جنوبی، بهره برداری از 5 فاز در دولت اصلاحات و بهره برداری از 5 فاز دیگر در دولت مهرورز اتفاق افتاد . دولت تدبیر و امید نیز در دو سال ابتدایی فعالیت خود نسبت به بهره‌برداری از سه فاز پارس جنوبی اقدام کرده است . هر چند به طور اسمی سه فاز تا کنون در دولت یازدهم به بهره برداری رسیده است اما با این حال فاز 12 به دلیل آنکه حجمی برابر با 3 فاز تولیدی این میدان دارد می توان میزان بهره برداری از فازهای این میدان را رسما در دولت یازدهم نیز 5 فاز دانست .

   دولت اصلاحات

  بهره‌برداری از پارس جنوبی در آخرین سال های دهه هفتاد و اولین سال‌های دهه هشتاد جزو اولویت های نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام شد .

  دولت اصلاحات اولین قرارداد توسعه فازهای پارس جنوبی را منعقد کرد . در دوران استقرار این دولت در فاصله زمانی سال 1376 تا 1384 در مجموع قرارداد توسعه 10 فاز منعقد شد . 5 فاز از این 10 فاز در دولت اصلاحات به بهره برداری رسید . توسعه پارس جنوبی در این دوره زمانی با حساسیت فراوان دولت پیگیری شد . قرارداد توسعه فازهای 1،” 2 و 3″ ،” 4و 5 “،” 6، 7و 8″ و همچنین “9 و 10” در دولت اصلاحات منعقد شد . فازهایی که تا قبل از تیرماه 1384 به بهره برداری رسیدند شامل فاز 1، 2و 3 ، 4و 5 بود .

  دولت مهرورز

  رییس دولت مهرورز شعارهای زیادی در خصوص اتمام عملیات توسعه پارس جنوبی در دوران تصدی‌اش داد اما نگاهی به کارنامه عملکرد این دولت نشان می دهد توفیق چندانی در تحقق اهداف از پیش تعریف شده نداشته است . در دوران تصدی این دولت قرارداد توسعه 14 فاز پارس جنوبی بسته شد اما هیچ یک از قرادادهای منعقد شده در این دولت در دوران فعالیت آن به بهره برداری نرسید . توسعه 5 فازی که در دولت نهم و دهم افتتاح شد، در دولت پیش از آن، یعنی دولت اصلاحات آغاز شده بود . فازهای 6،7 و 8 و همچنین فازهای 9 و 10 در این دولت به بهره برداری رسیدند اما با اینکه قرارداد توسعه فازهای 11، 12، 13، 14،” 15 و 16″ ،” 17 و 18 “، 19،              ” 20و 21 “،” 22و 23 و 24 “در دولت مهرورز منعقد شد اما هیچ کدام از این فازها در عمر دولت مهرورز در فاصله سال های 1384 تا 1392 به تولید نرسیدند .

  vvvv

  vv

   

  دولت تدبیر و امید را می توان میراث دار قراردادهای پارس جنوبی لقب داد . این دولت در سال های فعالیتش عملیات توسعه ای هیچ فازی را منعقد نکرد چرا که هر 24 فاز پارس جنوبی پیش از این دارای قرارداد شده بودند . در دو سالی که گذشته است دولت یازدهم فاز 12 پارس چنوبی را که با سه فاز این میدان برابری می کند را به بهره برداری رساند و فاز 15 و 16 نیز در 22 دی ماه افتتاح شد .

  جدول زیر نشان دهنده وضعیت فازهای پارس جنوبی و سهم دولت ها در بهره برداری از این میدان گازی عظیم است که 50 درصد ذخیره گاز ایران را در خود جای داده است .

   

   

  نام فاز

  زمان انعقاد قرارداد

  زمان بهره برداری

  وضعیت

  فاز 1

  1376(دولت اصلاحات)

  1383(دولت اصلاحات)

  در حال تولید

  فاز 2 و 3

  1376(دولت اصلاحات)

  1381(دولت اصلاحات)

  در حال تولید

  فاز 4 و 5

  1379(دولت اصلاحات)

  1384(دولت اصلاحات)

  در حال تولید

  6،7و8

  1381(دولت اصلاحات)

  1388(دولت مهرورز)

  در حال تولید

  9 و 10

  1381(دولت اصلاحات)

  1387(دولت مهرورز)

  در حال تولید

  11

  یک بار 1379، پس از خلع ید شرکت چینی و تونال انعقاد دوباره قرارداد در سال 1392

  ——

  در حال توسعه

  فاز 12

  1384(دولت مهرورز)

  1393(دولت تدبیر و امید)

  در حال تولید

  فاز 13

  1389(دولت مهرورز)

  ——

  در حال توسعه

  فاز 14

  1389(دولت مهرورز)

  ——

  در حال توسعه

  فاز 15 و 16

  1386(دولت مهرورز)

  1394(دولت تدبیر و امید)

  در حال تولید

  17 و 18

  1386(دولت مهرورز)

  —–

  در حال توسعه

  19

  1389(دولت مهرورز)

  ———-

  در حال توسعه

  20 و 21

  1388(دولت مهرورز)

  ———-

  در حال توسعه

  22،23 و 24

  1389(دولت مهرورز)

  ——-

  در حال توسعه

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.