• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • قطع دست دلالان بازار با سهمیه‌بندی کالاهای اساسی

  قطع دست دلالان بازار با سهمیه‌بندی کالاهای اساسی

  تقدیمی هدف:

  عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با تاکید بر اهمیت سهم ماکارونی و تن ماهی در سفره غذای کارگران گفت: اگر دولت با توزیع کوپن، کالاهای اساسی را به طور هفتگی یا ماهانه به گونه‌ای سهمیه‌بندی کند که هر خانوار به تناسب نیاز خود خرید کند، هم دست دلالان بازار قطع می‌شود و هم جلو افزایش قیمت برخی کالاها گرفته می‌شود.

  به گزارش خبر هدف  به نقل از ایسنا؛ علی اصلانی توزیع کوپن کالا در شرایط کنونی را ضروری دانست و گفت: جامعه کارگری از نوسانات قیمتی که هر از گاهی در بازار ایجاد می‌شود در عذاب است و نمونه بارز آن بحث افزایش قیمت برخی اقلام و مواد غذایی مثل ماکارونی و تن ماهی است که چند هفته‌ای است بازار را به هم ریخته است.

  وی ادامه داد: این دو قلم در سبد معیشت خانوارهای کارگری حائز اهمیت بود و سهم بسیاری در سفره کارگران داشت؛ چون امکان تهیه گوشت و فراورده‌های پروتئینی برای کارگران سخت شده بود به تن ماهی کفایت می‌کردند لذا افزایش قیمت این اقلام بیشتر سبد معیشت کارگران و اقشار ضعیف و کم درآمد را تهدید کرده و دولت باید برای حمایت از آنها چاره اساسی بیاندیشد.

  اصلانی با بیان اینکه اگر شرایط موجود به همین وضعیت پیش برود ناچاریم سیستم توزیع کوپن را احیا کنیم، افزود: سال گذشته در جریان تعیین دستمزد به شورای عالی کار اعلام کردیم که بسته‌های حمایتی را در چند نوبت برای کارگران پیش بینی کند ولی متأسفانه کارفرمایان زیر بار نرفتند و دولتی‌ها می‌گفتند ساز و کار آن آماده نیست در حالی که می‌خواستیم ۱۰۰ درصد افزایش مزد بر گردن کارفرمایان گذاشته نشود و دولت هم سهم خود را با توزیع بسته حمایتی بپذیرد.

  توزیع کوپن به شرط عرضه بسته‌های حمایتی به کارگران

  عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار ابراز امیدواری کرد که توزیع بسته‌های حمایت غذایی که سال گذشته در چند مرحله انجام شد ادامه یابد و گفت: نگرانی ما این است که اگر کوپن دوباره احیا شود در اختیار سرمایه‌داران قرار گیرد و کارگران از مزایای آن محروم بمانند لذا با توزیع کوپن به شرطی که بسته‌های حمایتی برای کارگران توزیع شود موافقیم.

  قطع دست دلالان بازار با سهمیه‌بندی کالاهای اساسی

  به گفته این مقام مسئول کارگری توزیع کوپن نوعی سهمیه‌بندی است و اگر هفتگی یا ماهانه کالاهای اساسی را دولت به گونه‌ای سهمیه‌بندی و عرضه کند که هر خانوار به تناسب نیاز خود خرید کند، هم دست دلالان بازار قطع می‌شود هم از تورم و گرانی برخی کالاها جلوگیری می‌شود.

  وی گفت: یکی از مزایای سهمیه بندی این است که جلوی چند نوع نرخی شدن را می‌گیرد و نظارت را تقویت می‌کند. متأسفانه بازار عرضه و توزیع و قیمت‌گذاری در کشور نظارت شده نیست و با این رویه دچار مشکل خواهیم شد.

  بستر کارت‌های یارانه آماده تبدیل به کوپن الکترونیکی

  عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار در پایان به ساز و کار توزیع کوپن در کشور اشاره کرد و گفت: معتقدم اگر همین کارت‌های یارانه به عنوان کارت کوپن الکترونیکی در نظر گرفته شود بهتر است چون هم ساز و کار آن مشخص و آماده است و هم سرپرستان خانوارها شناسایی شده‌اند. در حال حاضر ۱۳ میلیون کارگر در کشور مشغول کارند که با خانواده‌هایشان ۵۳ میلیون جمعیت کارگری را شامل می‌شوند و لذا اگر از طریق کارت‌های یارانه توزیع کوپن صورت گیرد ۸۰ درصد کار شناسایی برای دولت محقق می‌شود و اعمال نظارت و کنترل به شکل مطلوب‌تری صورت می‌گیرد.

  به گزارش ایسنا، زمزمه‌های اعطای کوپن الکترونیکی سال گذشته در جریان نوسان نرخ ارز و کاهش شدید قدرت خرید خانوارهای کارگری با هدف تأمین کالاهای اساسی شنیده شد که تا ماه‌ها دیدگاه مختلف موافقان و مخالفان را به دنبال داشت. این امر در نهایت به توزیع بسته‌های حمایت غذایی از سوی دولت منجر شد و گروه‌های مختلف درآمدی اعم از اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی، کارمندان، بازنشستگان و کارگران در دستور کار قرار گرفتند. کارشناسان حوزه کار با اشاره به هزینه سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومانی سبد ماهانه معیشت کارگران، از دولت خواسته‌اند سیستم کوپن الکترونیکی را برای حمایت از خانوارهای کارگری و اقشار ضعیف و آسیب پذیر احیا کند.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.