• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • لاریجانی: امکان تغییر نگاه به آمریکا وجود دارد

  تقدیمی هدف:

  پاسخ به اینکه آیا ایران به اسرائیل حمله می کند؟

   رئیس مجلس شورای اسلامی ایران تاکید کرد: توافق هسته ای هرچند ممکن است کاستی هایی داشته باشد اما به طور کلی برجام حاصل از مذاکرات وین یک توافق خوب است.

  علی لاریجانی در گفت وگو با کریستن امان پور خبرنگار  CNNافزود: بطور کلی گمان می کنم که توافق هسته ای، توافقی خوب و قابل قبول است.

  وی با بیان اینکه این جمع بندی(برجام) در مجلس و شورایعالی امنیت ملی در حال بررسی است، افزود: باید زمان داد تا این بحث ها پخته شود و در نهایت به نتیجه برسد؛ اکنون نمی شود قضاوت روشنی داشت؛ باید در مسیر بحث، نقاط مثبت و منفی آن را بررسی کرد و فکر می کنم در یک ماه آینده این بحث ها به نتیجه برسد.

  رئیس مجلس درخصوص مخالفت ها در کنگره آمریکا با توافق هسته ای گفت: برخی در کنگره آمریکا در این موضوع اغراق می کنند و می گویند این توافقنامه خیلی به نفع ایران است اما واقعیت ندارد؛ مثل این است که بخواهیم از شلنگ آتش نشانی آب بخوریم!

  وی افزود: در این مذاکرات، آمریکا زورگویی کرد اما خوشبختانه جمهوری اسلامی توانست به برخی از خواسته هایش برسد و آنها را در سند بگنجاند.  تلقی ما این است که این می تواند آغازی باشد برای فهم درست تر از مسائلی که در سطح بین المللی و منطقه ای به صورت یک چالش در می آید و ضررهایی به همه می زند. لذا حل این مساله همیشه می تواند کمک کننده باشد.

  ** امکان تغییر نگاه به آمریکا وجود دارد

  لاریجانی در پاسخ به این پرسش که «آیا هنوز آمریکا را شیطان بزرگ می دانید»، با مهم شمردن تفسیر صحیح از رفتار گذشته برای حل مشکلات منطقه و بین المللی به نحو واقع بینانه و عاقلانه گفت: در این تردیدی نیست که رفتار گذشته آمریکا، مساله سازی و جنگ طلبی برای منطقه بود و خسارات زیادی را به وجود آورد؛ جنگ طلبی هایی که در دوره رئیس جمهوری قبلی آمریکا در منطقه ما ایجاد شد، چیزهای ساده ای نبود؛ حمله به افغانستان و عراق، جنگ 33 روزه که اسرائیل علیه مردم لبنان راه انداخت و پشتش به آمریکایی ها گرم بود.

  رئیس مجلس در ادامه به جنگ هشت ساله علیه ایران اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون اسناد و مدارکی از سوی مسئولان اطلاعاتی عراق منتشر شده که نشان می دهد آمریکایی ها صدام را در جنگ تشویق و پشتیبانی کردند؛ این روش ها سبب شد که نام شیطان بزرگ روی آمریکا گذاشته شود. بنابراین نگاه منفی مردم ایران به این رفتارها مساله ای طبیعی و درست است.  اگر آمریکا تصمیم بگیرد که رویکرد واقع بینانه تری در قبال ایران در پیش بگیرد، امکان تغییر نگاه ها وجود دارد.

  ** بحران وسیع در منطقه در صورت عدم کمک ایران

  لاریجانی درباره همکاری ایران و حزب الله با دولت سوریه در مواجهه با تروریستها نیز گفت: مسائل منطقه پیچیده است و باید نگاه عمیقی به آنها داشت؛ اگر ایران در سوریه برای مقابله با تروریستها کمک نمی کرد تردید نکنید جنگ به شکل دیگری درمی آمد و همه کشورهای همسایه از آن متضرر می شدند، ضمن آنکه بحران وسیع تری نیز به وجود می آمد؛ به طور نمونه جنگ طلبی در سوریه به ظهور داعش و جبهه النصره منجر شد.

  وی افزود: در سوریه دو گروه تندرو و افراطی به عراق حملکه کرده و تا موصل پیش رفتند. این برنامه می توانست در همه جا تکرار شود؛ این حادثه کوچکی نبود، بنابراین ایران در منطقه نگاهی راهبردی و عمیق را دنبال و از پیشرفت تروریستها جلوگیری کرد.

  ** ضرورت تشکیل دولت وحدت ملی در سوریه

  رئیس مجلس شورای اسلامی درباره سوریه نیز تاکید کرد: باید دولت وحدت ملی در سوریه ایجاد شود که همه بخش های اقلیت را دربر گیرد؛ اقلیت ها نیز حقوق خود را داشته باشند؛ این سازوکار دقیق تری می خواهد و ما آماده کمک برای رسیدن به این هدف هستیم.

  ** راهکار رهبر انقلاب برای حل مساله فلسطین

  وی درخصوص مخالفت های رژیم صهیونیستی و شکاف در جامعه یهودیان آمریکا با توافق هسته ای و همچنین تکرار ادعای تلاش ایران برای نابودی اسرائیل نیز گفت: بحثی که درباره موضع ایران درخصوص یهود گفته می شود، کاملا غلط است؛ ما یهودیت را یک آئین خدایی می دانیم و برای حضرت موسی و تورات کتاب ایشان، احترام قائلیم و او را از پیامبران بزرگ می دانیم. در ایران نیز یهودی ها با اینکه تعدادشان بسیار اندک است اما یک نماینده در مجلس دارند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حقوق اقلیتها در ایران حفظ می شود، گفت: مسیحیان، زرتشتیان و یهودیان از حقوق خود برخوردارند؛ ما نه تنها ضدیهود نیستیم بلکه احترام برای یهودیت قائلیم کما اینکه برای مسیحیت قائل هستیم.

  وی در پاسخ به این پرسش سفارشی و جهت دار مجری سی.ان.ان که «آیا حمله به اسرائیل برای ایران متصور است؟!» گفت: چند سال پیش رهبر انقلاب اسلامی ایران پیشنهادی را مطرح کرد که به نظر من با اصول دموکراتیک در ساختار این جهان کاملا انطباق دارد. ایشان گفتند راه حل مساله فلسطین در این است که در میان همه کسانی که در فلسطین زندگی می کردند (یهودی، مسلمان و مسیحی) رفراندومی برگزار شود تا آنها سرنوشت خودشان را تشخیص دهند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه «این راه حل اساسی مساله فلسطین و ایران به این پایبند است، افزود: «اگر واقعا کشورهای بزرگ بخواهند این مشکل را در منطقه حل کنند باید به یک ساختار دموکراتیک اعتقاد داشته باشند.»

  خانه ملت نیز به سخنان لاریجانی در گفت وگو با سی.ان.ان اشاره کرد و نوشت: رئیس مجلس تاکید کرد که ایران و حزب الله هستند که به صورت مسئولانه در برابر تروریستها ایستاده و با این گروه ها مبارزه می کنند.

  وی افزود: گر ایران در سوریه کمک نمی کرد که در آنجا تروریست ها جلوتر نیایند، تردید نکنید که سوریه بدتر از لیبی می شد.

  ** تروریست ها در کشورهای اشغال شده ظاهر شدند

  وی ادامه داد: البته برخی کشورها در منطقه به تروریستها کمک کردند و برخی از کشورهای بزرگ نیز با تحلیل غلط به این تروریستها با عنوان مخالفان، کمک کردند.

  رئیس مجلس خاطرنشان کرد: از سال 2001 میلادی که افغانستان اشغال شد تاکنون، هر کشوری که اشغال شده، در بطن آن یک جریان تروریستی ظاهر شده است؛ مساله مهمتر آن است که ارزیابی از روند جریانات تروریستی نشان می دهد تروریستها از نظر کمی و کیفی، رشد کرده و سرزمین و امکانات تسلیحاتی پیدا کرده اند.

  لاریجانی افزود: حال پرسش این است که آیا با این رفتارهای جنگ طلبانه می خواهیم خاورمیانه را تبدیل به یک دیگ جوشانی کنیم که هیچ مدیریتی نپذیرد؟ یا واقعاً همانطور که شعار می دهند، به دنبال این هستند که جریانات افراطی را از مسیر کار مدیریت منطقه کنار بگذارند؟

  وی ادامه داد: فکر می کنم ایران و حزب الله نقش مسئولیت پذیری در منطقه داشته اند، کما اینکه در عراق مشاهده کردید اگر ایران به کمک دولت نمی آمد، اکنون مشخص نبود وضع این کشور چه می شد؛ لذا نگاه به مسائل منطقه ای باید عمیق تر شود.

  به گزارش خانه ملت، رئیس مجلس درخصوص مساله سوریه نیز گفت: معتقدیم مساله سوریه از ابتدا باید از طریق سیاسی حل شود اما برخی کشورها قبول نداشتند و تصور می کردند با جنگ طلبی می توانند مساله این کشور را پایان دهند.

  وی با بیان اینکه این تئوری عقیم ماند، افزود: لذا امروز طرفداران راه حل سیاسی بیشتر شده اند و ما آماده ایم اگر کشورهای دیگر در استفاده از راه حل سیاسی صداقت دارند، مشارکت کنیم و دولتی براساس دموکراسی، رای اکثریت و دولت وحدت ملی روی کار بیاد که همه بخش های اقلیت را در بر بگیرد.

  ** علاقه ای به نگهداری افراد در زندان نداریم

  رئیس قوه مقننه ایران در ادامه درباره اتهامات جیسون رضائیان و سرنوشت قضایی او نیز گفت: اطلاع دقیقی از پرونده رضائیان ندارم و باید از قوه قضائیه پرسید اما ما هیچ علاقه ای به اینکه افراد را در زندان نگه داریم، نداریم.

  لاریجانی افزود: قوه قضائیه مستقل است و باید مساله را رسیدگی کند؛ البته به این نکته هم توجه کنید که تعداد زیادی ایرانی در آمریکا به جرم های مختلف و اتهامات عجیب و غریب، زندانی هستند و باید برای آنها فکری کرد و نگران بود.

  وی ادامه داد: ما فکر می کنیم برای همه اینها باید تلاش کنیم که زندان کمتری تحمل کنند. اما درباره پرونده رضائیان نمی توانیم از منظر قوه مقننه چیزی را به قوه قضائیه تحمیل کنیم.

  رئیس مجلس خاطرنشان کرد: باید پرونده او را دید؛ فکر می کنم عدالت، بالاتر از هر صنفی است؛ هر کسی در هر رشته ای که است باید در پیشگاه قانون علی السویه باشد اما تلاش های دیپلماتیک در این زمینه مناسب است.

  mmm

  mmm

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.