• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • لبخند اقتصاد ایران به دنیا

  تقدیمی هدف:

  ارمغان لغو تحریم ها برای اقتصاد ایران چیست؟

  اقتصاد > اقتصاد کلان – می گویند جمعه تحریم های اقتصادی علیه ایران لغو می شود. این خبری است که این روزها دهان به دهان می چرخد،اما هیچ مقام رسمی چه از طرف ایران و چه گروه 1+5 زمان اجرا را نه تایید و نه تکذیب می کنند.

  به گزارش خبرهدف، بنا به توافق انجام شده بین ایران و اعضای 1+5 آخر ژانویه زمان لغو تحریم ها علیه ایران است.مجید تخت روانچی معاون وزیر خارجه روز دوشنبه به اعضای اتاق بازرگانی و صنایع معادن ایران گفته بود: در آستانه اجرایی شدن برجام هستیم و امیدواریم روزهای آینده به سرانجام برسد.

  دولت می گوید، همه چیز آماده است؛اما اینکه اقتصاد ایران چقدر آمادگی شرایط جدید را داشته باشد،موضوعی است که برخی ها نسبت به آن ابراز نگرانی کرده اند.مثلا برخی کارشناسان گفته اند،برداشته شدن تحریم ها نباید مترادف با بازشدن درهای ایران به روی واردات باشد.در کنار آن برخی بخش های تحقیقاتی هم برای دوران پساتحریم ها ابراز نگرانی کرده اند.

  آنچه مهم است اینکه چرخ برخی بخش ها در اقتصاد با برداشته شدن تحریم ها  روان تر می شود،مثل برداشته شدن سوئیفت و گشایش اعتبار اسنادی برای تجار (LC). صادرات هم روان تر می شود و امکان جابجایی پول کم هزینه تر.از سویی امکان حضور سرمایه گذاران خارجی هم تسهیل می شود و تنوع سرمایه گذاری بیشتر. تردیدی نیست که هر محدودیتی زیان های خاص خود را دارد.زیانی که اقتصاد ایران در سالهای تحریم دیده،شاید به سرعت قابل جبران نباشد،اما قطعا تحریم ها فرصتی برای  لبخند ایران به اقتصاد دنیاست که از محدودیت ها رها می شود.

  بزرگترین اقتصاد بیرون مانده از wto  به تعبیر محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت  حالا خود را برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی به عنوان گام دوم ارتباط با دنیا آماده می کند.این اتفاق هم به نوبه خود می تواند ایران را از بن بست کنونی در اقتصاد برهاند.بن بستی که رهاورد سیاست های ماجراجویانه دولت نهم و دهم بود و با اهتمام دولت یازدهم سرانجام حل و فصل شد.

  تحریم ها از کی شروع شد؟

  به‌دنبال شدت گرفتن اختلافات بین ایران و کشورهای عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، پرونده ایران در تاریخ هجدهم اسفند ۱۳۸۴مطابق با هشتم مارس ۲۰۰۶ از سوی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به شورای امنیت ارجاع شد. به دنبال آن شورای امنیت شش قطعنامه علیه پرونده اتمی ایران تصویب کرد که چهار قطعنامه آن حاوی تحریم‌های تازه بود. قطعنامه‌هایی که شورای امنیت دربارهٔ برنامه اتمی ایران صادر کرد، ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد بود.

  شاهین شایان آرانی کارشناس اقتصادی و بازار سرمایه در گفت وگو با خبرآنلاین می گوید:« مهم‌ترین اثر این لغوتحریم ها  ایجاد فضای روانی در اقتصاد است. البته می توان پیش بینی کرد که با برقراری مجدد سوئیفت فضای کسب و کار کشور بهبود یابد.»

  سعید لیلاز کارشناس اقتصاد سیاسی هم می گوید:«مهمترین پیامد برداشته شدن تحریم ها،جلوگیری از رکود بیشتر در اقتصاد است و خروج اقتصاد از بن بستی که در آن گرفتار شده است.»

  موسی غنی نژاد کارشناس اقتصادی هم به خبرآنلاین می گوید:«قطعا شرایط بهتر می شود اما نه به آن اندازه که مردم انتظار دارند.مهمترین اثر آن تسهیل شرایط بانکی است.البته رونق اقتصادی و تسهیل در جذب سرمایه گذاری خارجی هم در مراحل بعدی می تواند به بسیار سودمند باشد.»

  bb

  bb

   

  تحریم صادرات بنزین (تحریم امریکا)

  تحریم شرکت‌هایی که با ایران مبادله تجاری داشته باشند (تحریم امریکا)

  تحریم پست بانک، کشتیرانی جمهوری اسلامی، شرکت‌های بیمه‌ای، نفتی و انرژی دولتی در ایران (تحریم امریکا)

  تحریم کشتیرانی جمهوری اسلامی (تحریم اتحادیه اروپا و کانادا)

  تحریم شرکت‌های مختلف کشتیرانی بین‌المللی به علت ارتباط با ایران (تحریم اتحادیه اروپا و امریکا)

  تحریم شرکت‌ هواپیمایی ایران ایر (تحریم امریکا)

  تحریم بیش از 180 موسسه، شرکت و افراد مربتط با فعالیت‌های هسته‌ای (تحریم اتحادیه اروپا)

  تحریم بانک مرکزی (تحزیم امریکا)

  تحریم خرید نفت از ایران (تحریم اتحادیه اروپا)

  تحریم شرکت ملی نفتکش، کشتی‌ها و موسسات وابسته به این شرکت (تحریم امریکا)

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.