• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • مجلس دهم باید اقتصاد کشور را آبیاری مالی کند

  تقدیمی هدف:

  مجلس دهم باید اقتصاد کشور را آبیاری مالی کند / انتظارات بخش تولید از مجلس آینده چیست؟

  vv

  اقتصاد > اقتصاد کلان – مجلس دهم باید کاستی ها و تعلل های گذشته در مورد تصویب قوانین متناسب با شرایط جدید اقتصاد کشور را جبران کند.

  محمدرضا امیرحسنخانی رئیس سابق هیأت مدیره بانک ایران زمین در گفت و گو با خبرگزاری خبرهدف درباره اولویت‌های اقتصادی کشور که باید مورد توجه مجلس جدید قراربگیرد، گفت: «یکی از مشکلات بزرگ اقتصاد کشور طی سال های اخیر چرخش کند و کم اثر منابع مالی در قالب سرمایه در گردش برای بنگاه های تولیدی است. گذشته از خشکسالی مالی در تأمین اعتبارات لازم برای اجرای طرح های عمرانی یا تشکیل سرمایه ثابت در حوزه های مختلف، کمیابی منابع مالی برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولید فعال، رشد اقتصادی و اشتغال را در کشور به شدت تحت تأثیر قرارداده است».

  وی ادامه داد:« این معضل از چند جانب تقویت می شود؛ نامناسب بودن محیط کسب و کار در ایران، مشکلات فراوانی برای فعالان اقتصادی بوجود می آورد که یکی از آن ها، دشواری دسترسی به منابع مالی است. پیچیدگی های زائد و بیش از اندازه دریافت مجوز، نبود ساز و کارهای مناسب اعتبارسنجی در پرداخت تسهیلات، سخت گیری های بی منطق در تأمین سرمایه در گردش و عدم کارایی بازارهایی مانند بازار سرمایه در تأمین مالی از جمله مواردی است که هم بخش غیرواقعی و هم بخش واقعی اقتصاد را دچار مشکلات فراوانی کرده است».

  این فعال بازار پول گفت: « مشکلات موجود در تأمین مالی تنها دامن گیر بخش واقعی اقتصاد نیست و بانک ها هم از این چالش ها متضرر می شوند. متأسفانه این نگرش نادرست در جامعه و حتی فعالان اقتصادی ما وجود دارد که بانک ها تمایلی به پرداخت تسهیلات ندارند ولی واقعیت کاملا برعکس است چرا که درامد و سود یک بانک در گروی اعطای وام است. اگر در سال های اخیر رفتاری خلف این از شبکه بانکی سرزده نه از سر اختیار و تمایل بلکه ناشی از کمبود منابع، بلا بودن ریسک های سیستمی و برونزا و مشکلات کل اقتصاد کشور بوده است».

  وی افزود:«متوسط سرعت گردش پول در دنیا طی سال حدود 5 بار است در حالی که در کشور ما به زحمت به ۳ بار می رسد به همین علت هم همواره با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستیم. از این منظر تردیدی وجود ندارد که نظام پولی کشور باید به سمت افزایش نقدینگی حرکت کند تا مشکل تولید حل شود البته افزایش نقدینگی هم عوارض و تبعات منفی دارد».

  امیرحسنخانی گفت:«یکی از کارهایی که باید انجام شود تسریع در چرخش سرمایه و گردش مالی است. اگر بیمه‌ها و بانک‌ها تمام قد وارد این فضا شوند این مشکل حل خواهد شد. به طور مثال اگر بانک ها تسهیلات را به موقع و به میزان کافی به تولیدکننده بدهند بسیاری از مشکلات حل می‌شود. در مواقعی مشاهده شده تسهیلات مصوب شده است اما تولیدکننده گرفتار برخی معضلات اداری می‌شود که نمی‌تواند به پول خود برسد. به همین خاطر ما پروژه‌های ناتمام و کارخانجات غیرفعال بسیاری داریم که ب علت کمبود منابع مالی مجبور به کاهش فعالیت شده‌اند».

  این کارشناس حوزه بانکی که در این دوره از انتخابات مجلس به عنوان نامزد مستقل از سوی مردم فردوس و سرایان و طبس  انتخاب شده است گفت:« مجلس می تواند با بررسی این موضوعات و پیروی از فرمایش مقام معظم رهبری در مورد مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی مشکلات تولیدکننده ها را حل کند. امیدواریم مجلس دهم بتواند امید مردم را پاسخ دهد . این حضور مردم با امید به تغییر در مجلس صورت گرفته و امیدواریم مجلس هم بتواند به این امید به درستی پاسخ دهد».

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.