• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • تشریح برنامه‌های وزارت مسکن برای خانه‌دار شدن مردم:

  مسکن اجتماعی و حمایتی جایگزین مسکن مهر

  مشاور وزیر راه و شهرسازی از اجرای طرح جامع مسکن اجتماعی و حمایتی خبر داد و گفت:‌ به زودی جزئیات این طرح از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌شود.

  تقدیمی هدف:

  به گزارش خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حسین عبده تبریزی اظهار کرد: مسکن اجتماعی همان مسکنی است که از طریق پس‌انداز تامین می‌شود چرا که برای خرید حتی کالایی کوچک هم باید از قبل پس‌انداز داشته باشیم.

  طرح‌های وزارت مسکن برای خانه‌دار شدن
  وی گفت: از جمله طرح‌های جدید وزارت راه و شهرسازی ایجاد مسکن اجتماعی، مسکن حمایتی و تشکیل صندوق حمایت از دیگر صندوق‌های دیگر است که به تقویت سایر صندوق‌های مسکن می‌انجامد.
  عبده تبریزی افزود: جزییات طرح مسکن اجتماعی و حمایتی در چارچوب طرح جامع مسکن بررسی می‌شود و این طرح‌ها باید به صورت کارشناسی دقیق اعلام شود.
  به گفته مشاور وزیر راه و شهرسازی دولت‌ها نمی‌توانند برای 70 میلیون جمعیت خانه بسازند بلکه باید درآمدی هم‌چون مالیات و پول نفت را برنامه‌ریزی کنند تا تورم به وجود نیاید.
  عبده تبریزی درباره‌ سپرده‌گذاری‌های مسکن در بانک مسکن نیز گفت: سپرده‌گذاری‌ها هم‌چون گذشته ادامه دارد و بدین صورت نیست که چند برابر سپرده‌گذاری‌ها تسهیلات داده شود.

  طراحی صندوق حمایت برای خرید خانه
  وی گروه دیگری از افراد جامعه که نیازمند تامین مسکن هستند را اقشار متوسط تا کم‌درآمد عنوان و اظهار کرد: این افراد می‌توانند با کمک دولت و بخش‌های دیگر از جمله تخفیف تسهیلات بانکی صاحبخانه شوند و این دولت‌ها هستند که وظیفه‌ مراقبت از بازار مسکن را دارند.
  عبده تبریزی تاکید کرد: در حال حاضر در وزارت راه و شهرسازی مدلی از صندوق حمایت از صندوق‌های موجود مسکن طراحی شده و به زودی طرح‌ها و جزییات آن اعلام می‌شوند.

  برنامه‌ریزی برای ارائه تسهیلات مسکن از سوی همه بانک‌ها
  به گفته مشاور وزیر راه و شهرسازی براساس برنامه‌ریزی‌های وزیر راه و شهرسازی تسهیلات و مسکن تنها از سوی بانک مسکن ارائه نمی‌شود بلکه بهتر است این تسهیلات از سوی دیگر بانک‌ها نیز اجرایی شود.
  عبده تبریزی اظهار کرد: دولت می‌تواند با پرداخت تسهیلات به ارائه‌ مسکن حمایتی به افراد کمک کند.
  به گفته وی مسکن حمایتی در برنامه‌ جامع دولت عنوان شده و دولت‌ها تنها می‌توانند در بخش حمایتی تامین مسکن برای اقشار کم‌درآمد وارد شوند.

  بازار ثانویه مسکن به زودی راه‌اندازی می‌شود
  مشاور وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه‌اندازی بازار ثانویه مسکن گفت: همان‌گونه که سهام عدالت در دست همه مردم است باید هر چه زودتر بازار ثانویه مسکن نیز راه‌اندازی و معاملات قانونی‌تر شود.
  عبده تبریزی افزود: برخی آژانس‌های املاک طی سال‌های اخیر در شهرک‌های اطراف تهران معاملاتی انجام داده‌اند که چندان مناسب بازار نبوده، حال باید شرایط انجام معاملات قانونی ایجاد شود.
  وی با اشاره به ایجاد مسکن اجتماعی گفت: در طرح‌ مسکن اجتماعی باید علاوه بر دولت، انجمن خیرین مسکن‌ساز، اوقاف، حساب 100 امام و … با یکدیگر همکاری کنند تا بتوانند بازار خرید بلند‌ مدت مسکن را توسعه دهیم.

  ارائه زمین رایگان برای خانه‌دار شدن مردم
  مشاور وزیر راه و شهرسازی دیگر طرح‌های وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن را ارائه‌ زمین رایگان عنوان و اظهار کرد: دولت‌ها می‌توانند با ارائه زمین رایگان به خانه‌دار شدن افراد کمک کنند.
  عبده تبریزی با گلایه از این‌که نباید بخشی از اقتصاد را فعال کرد و در مقابل بخش دیگر دچار مشکل تورم شود، گفت: به‌طور مثال نباید در بخشی از اقتصاد مالیات گرفته شود و بخش دیگر دچار تورم شود.
  وی افزود: برای اجرای طرح مسکن اجتماعی ابتدا باید گروه‌های شامل مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی شناسایی شوند.
  افزایش وام مسکن به میزان 6 برابر ودیعه‌ مثال بود!
  وی با اشاره به صحبت‌های اخیر وزیر راه و شهرسازی درباره‌ افزایش وام مسکن به میزان شش برابر ودیعه‌ گفت: وزیر راه و شهرسازی این افزایش را به عنوان مثال اعلام کرد اما افزایش مبلغ این وام برداشت شد؛ ابتدا باید اعتبارات در بانک‌ها سنجیده شود و پس از آن میزان افزایش ودیعه اعلام شود.

  بازار مسکن آرام گرفته است
  مشاور وزیر راه و شهرسازی از آرام‌شدن بازار این روزهای مسکن خبر داد و گفت: بازار سفته‌بازی مسکن آرام شده است؛ به‌گونه‌ای که بخشی از سرمایه‌گذاری‌ها به سمت بازار سهام رفته و خرید‌ و فروش‌های غیرمتعارف مسکن کم شده و در این میان دولت نیز تلاش می‌کند وضعیت مسکن را از این حالت نجات دهد.
  عبده تبریزی با اشاره به صحبت‌های رییس‌جمهور که پیش از انتخابش درباره‌ مسکن مهر صحبت کرده بود، گفت: آقای روحانی پیش از انتخابشان نیز به اشکالات اساسی مسکن مهر و اقتصاد اشاره کرده بود اما اکنون نمی‌توان به بانک مرکزی گفت چکی امضا کند تا این طرح ادامه یابد بلکه باید منابع از هر جایی که می‌شود تامین شود و تعهدات دولت قبل محقق شوند.

  اخذ مالیات مسکن به 3 شیوه
  مشاور وزیر راه و شهرسازی در ادامه برای اخذ مالیات از واحد‌های مسکونی اظهار کرد: می‌توان مالیات در واحد‌های مسکونی را به سه روش دریافت کرد که نوع اول آن مالیات از اراضی بایر است اما تاکنون به خوبی اجرا نشده و می‌توان از شهرداری برای اجرای این طرح کمک گرفت.
  وی تشویق‌های مالیاتی برای موجران و مستاجرانی که به صورت بلند‌مدت قرار‌داد منعقد می‌کنند را از دیگر طرح‌های مالیاتی عنوان و اظهار کرد: اگر واحد مسکونی به مدت سه سال اجاره داده شود، موجر می‌تواند با تشویق مالیاتی همراه شود.
  عبده تبریزی یکی‌دیگر از روش‌های اخذ مالیات در بخش مسکن را تشویق مالیاتی برای آن دسته از افرادی اعلام کرد که واحد مسکونی را برای مدت زمان طولانی خالی نگه داشتند.
  مشاور وزیر راه و شهرسازی افزود: باید سفته‌بازی‌های واحد‌های مسکونی کاهش یابد.

  ثبت‌نام مسکن مهر نداریم؛ مراقب سوء‌استفاده‌ها باشید
  وی گفت: در حال حاضر ثبت‌نامی از واحد‌های مسکونی مهر در سراسر کشور انجام نمی‌شود و مردم مراقب سوء‌استفاده‌ها باشند.
  عبده تبریزی تاکید کرد: هیچ برنامه‌ای در بخش مسکن از دولت قبلی قطع و وصل نشده و وزارت راه و شهرسازی همه‌ تعهدات دولت قبلی را اجرا می‌کند.
  مشاور وزیر راه و شهرسازی افزود: بارها درباره‌ توقف مسکن مهر صحبت شده است اما وزیر راه و شهرسازی در اجرای کلیه‌ تعهدات مسکن مهر تاکید و اعلام کرده که همه تعهدات دولت دهم اجرا می‌شود.
  راه تامین اعتبار مسکن مهر باید تغییر کند
  به گفته عبده تبریزی اتفاقات اخیر از مشکلات مالی مسکن مهر بوده و باید تلاش شود تامین مالی مسکن مهر به شیوه‌ سابق نباشد و راه‌های تامین منابع مالی مشخص شود.

  نیمه تمام بودن 2 میلیون مسکن مهر
  مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در حال حاضر دو میلیون واحد مسکونی مهر باقی‌مانده که باید تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شود، گفت: قطعا تعهدات دولت قبلی اجرایی می‌شود.
  عبده تبریزی درباره‌ ادامه طرح مسکن مهر گفت: شاید طرحی به عنوان مسکن مهر نداشته باشیم و این واحد‌های مسکونی در گذشته به صورت اسم خاص به عنوان مهر معرفی شدند.
  وی تاکید کرد: سابقه‌ مسکن مهر به طرح جامع مسکن بر می‌گردد که در همان زمان قرار بود سالانه 50 هزار واحد مسکونی به عنوان مسکن اجتماعی ساخته شود.
  مشاور وزیر راه و شهرسازی افزود: پس از اعلام این برنامه مقرر شد سالانه 1.5 میلیون واحد مسکونی ساخته شود و این امر موجب شد بانک مرکزی به فکر تامین اعتبار این واحد‌های مسکونی باشد.

  دولت یازدهم مسکن مهر را ادامه نمی‌دهد
  وی گفت: دولت فعلی قصدی برای ادامه‌ طرحی به عنوان مسکن مهر ندارد.
  به گفته عبده تبریزی هدف، ساخت واحد‌های مسکونی برای اقشار کم‌درآمد است و ما اولین کشوری نبودیم که طرح جامع مسکن داشته باشیم.
  وی افزود: در حال حاضر طرح جامع مسکن در وزارت راه و شهرسازی به روز می‌شود و کارشناسان قبلی که نظراتشان را در این باره ارائه داده بودند و در مدت هشت سال اخیر اجرایی نشد طرح‌های خود را اعلام می‌کنند.

  تشریح مشکلات مسکن مهر
  به گفته‌ عبده تبریزی برخی واحد‌های مسکن مهر در کشور در بخش زیربنایی و رونمایی دچار مشکل شده‌اند اما برخی دیگر بدون مشکل بوده‌اند. برخی شهرهای جدید فاقد کلانتری، مدرسه و مسجد بودند و برخی نیز به دلیل فراهم‌ نشدن وسایل حمل‌ و نقل و رفت‌ و آمد مکان‌یابی خوبی نداشتند.
  مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: این طبیعی است که افرادی که این واحد‌ها را تحویل می‌گیرند با مشکلاتی مواجه هستند و وزارت راه و شهرسازی نیز در جهت تکمیل خدمات اقدام می‌کند چراکه هزینه‌ها سنگین است اما باید تعهدات دولت قبل اجرایی شوند.

  خبرگزاری ایسنا

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.