• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • معاون حقوقی روحانی: سند برجام توافق سیاسی است،‌ نیاز به تصویب مجلس ندارد و بعد از ۹۰ روز اجرا می شود

  تقدیمی هدف:

  معاون حقوقی روحانی: سند برجام توافق سیاسی است،‌ نیاز به تصویب مجلس ندارد و بعد از ۹۰ روز اجرا می شود

  معاون حقوقی رئیس جمهور در نشست هم اندیشی بانوان وکیل کشور درباره سند برجام به اظهار نظر حقوقی پرداخت و گفت در این سند، چیزی به نام تصویب مجلس پیش بینی نشده و ظرف ۹۰ روز نیز این سند اجرایی می شود.

  امروز در نشست بانوان حقوقدان در ساختمان ریاست جمهوری به بیان دیدگاه خود درباره سند متن توافق برجام پرداخت و گفت به نظر او و سایر حقوقدانان بین المللی این سند، معاهده بین المللی نیست که نیاز به تصویب مجلس داشته باشد.

  امین زاده درباره موضعگیری دیروز برخی از رسانه ها در خصوص رویکرد دولت درباره سند برجام گفت: دیروز برخی از رسانه ها به این مسئله هجمه ای داشتند. در معاونت حقوقی در حوزه قطعنامه و برجام ۲ جلسه با حضور ۴۰ حقوقدان بین المللی برگزار کردیم تا مذاکره کنندگان ما با دغدغه های حقوقدانان روبرو شوند. بعد از بازگشت تیم مذاکره کننده از وین، جلسه ای را دیروز درباره این سند برگزار کردیم. در قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای آمده دولت موظف به ارائه نتیجه توافقنامه به مجلس است. ما گفتیم این بررسی است ولی متاسفانه جراید حمله کردند این بر خلاف قانون اساسی دولت نمی خواهد این مجلس برود.

  او گفت: در جلسه دیروز عنوان شد طرفین این توافق را سیاسی می دانند و این که توافق معاهده است یا توافق سیاسی، این درحال بررسی است. ولی اینکه برای لازم الاجرا شدن برجام نیاز به مصوبه مجلس است، نیز این قابل بررسی است. ولی این را باید در یاد داشت ۹۰ روز این برجام اجرایی می شود و در متن نیز سخنی از تصویب داخلی نیامده.

  معاون حقوق رئیس جمهور گفت: سند برجام بر خلاف معاهدات بین المللی، امین معاهده نیز ندارد. اگر صحبت این بود که اگر برجام باید توسط قانونگذاران تصویب شود، چرا پارلمانهای ۱+۵ دنبال تصویب این متن نیستند. امروز نیز نمایندگان مجلس این سند را دریافت کرده و گزارش نیز به مردم داده شده. اگر طرف مقابل ما اعتقاد دارد این توافق سیاسی است، ما چه اصراری داریم آن را معاهده اعلام کنیم؟

  زنان وکیل چه می کنند؟
  امین زاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: بعضا خانمهای حقوقدان و وکیل خدمات حقوقی ارزان و رایگان به مردم ارائه می کنند. در هفته قوه قضاییه اعلام شد ۱۵ میلیون پرونده در محاکم قضایی است و اگر هر فردی را متعلق به یک خانواده ۴ نفره بدانیم ۶۰ میلیون نفر در این پرونده ها درگیرند. وکیل نباید برای زمانی باشد که مردم مشکل دارند و تاب و تحمل ندارند. باید از ابتدا مردم به حقوقدانان مراجعه کنند و تا آخر قراردادها به نتیجه برسد.

  او گفت: در معاونت حقوقی در ۲۴ ماه سعی شده گسترش نظام حقوقی بدهیم. بیشتر این معاونت دارالوکاله بود، با آسیب شناسی در حوزه های فساد گفت در حوزه مستندسازی اموال غیرمنقول دولتی و تقیح قوانین می شود منافذ فسادهای چند هزار میلیاردی را ببندیم. ۱۱ هزار عنوان قانون ۴۰ هزار مصوبه هیات وزیران و صدها هزار بخشنامه داریم.نزدیک به ۳۰ حقوقدان و وکیل در معاونت حقوقی حضور دارند و یک زنجیره حقوقی در کشور تشکیل دادیم. بانک اطلاعاتی از حقوقدانان مجرب تهیه می کنیم تا در رشته های مختلف در اختیار مردم و سازمانها قرار گیرد.

  ۹۲ هزار میلیارد تومان پرونده را به رایگان حل و فصل کردیم

  امین زاده درباره دستاورد دولت یازدهم درباره آمار مغایرتهای قانون گفت: در این باره دقت زیادی شد و تا پاسی از شب مشغول بررسی پیشنهادها هستیم. آمار ما از ۱۴ درصد مغایرت با قوانین دیگر به ۲ درصد کاهش یافته. دیوان عدالت اداری از اینکه شکایات بخش خصوصی از دولت کم شده رضایت مندی داشتند. همکاری دو قوه خوب است. در بخش حل ختلاف بین وزارتخانه ها پرونده هایی به ارزش ۹۲ هزار میلیارد تومان به صورت رایگان حل و فصل شد. قرار شد سازمانها هیچ هزینه حقوقی را به صورت وکلا و … تحمیل نکنند و همه از خدمات معاونت حقوقی بهره ببرند در استانها نیز این مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار بوده است که توسط استانداران صورت گرفته. زمانی برای تنظیم حقوق شهروندی خدمت آیت الله جوادی رسیده بودیم. ایشان نیز تاکید کردند قانون به مردم ابلاغ شود و بعد آنها اجرا کنند.

  آخرین وضعیت حقوق شهروندی

  معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: در خصوص تنظیم حقوق شهروندی نیز این سند به ما سپرده شده. حقوق شهروندی را از حقوق بشر تفکیک کردیم. حقوق بشر بین المللی است و شاید در داخل ما تصویب نکنیم. ولی حقوق شهروندی نیاز به قانون دارد و تعیین تکلیف نیاز دارد. برای تکلیف و حق باید شهروند و دولت تکالیف و حقوق خود را بدانند. در سند حقوق شهروندی دو ویرایش تقدیم آقای روحانی کردیم و ویرایش سوم با نظر ایشان در حال تهیه است.

  او توضیح داد: شهروندان نیز مایلند به وکلای متخصص مراجعه کنند ولی می بینیم دوستان در خیلی از رشته ها تخصص دارند و این کار از عمق تخصص جلوگیری می کند. ۸۰ حقوقدان نیز تنقیح قوانین را در معاونت حقوقی پیگیری می کنند. در محاکم هنوز قوانین منسوخ اجرا می شود که متاسفانه در این مورد توجهی نشده است. یکی از وظایف ما در معاونت حقوقی تنقیح قوانین است یعنی قوانین متقدم و منسوخ را دربیاوریم و قوانین متقدم و معتبر را اعلام کنیم.

  او همچنین درباره خرید و فروش زنان ایزدی و مسیحی توسط برخی از گروه ها انتقاد کرد و گفت:باید دید چه کاری درباره این زنان می شود کرد. آقای دکتر روحانی در سازمان ملل محو خشونت و افراطی گرایی را مطرح کردند. چرا امروز بسیاری از زنان در کشورهای پیرامونی ما از حقوق اولیه و طبیعی خود بهره مند نیستند.

  سالی ۱۰ هزار صفحه قانون می نویسیم

  در بخش دیگری از این نشست، بهمن کشاورز رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران گفت: ۱۱۳۰۰ نفر از وکلای کشور، خانم هستند و ما سالی ۳۰۰۰ صفحه تولید قوانین و مقررات اصلی داریم که احتمالا با متفرعات آن، ۱۰ هزار صفحه می شود. در گذشته قانون بسیار قلیل بود چون مسایل قلیل بود. حداکثر دعاوی ملکی بود و دعاوی خانوادگی نیز بسیار کم بود. ولی اکنون پیچیدگی های قانون بسیار زیاد شده.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  علت گرایش خانواده ها به قلیان کشی

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.