• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • مهتدی: مقاله ظریف ابتکاری هوشمندانه بود

  تقدیمی هدف:

  مهتدی: مقاله ظریف ابتکاری هوشمندانه بود

  یک کارشناس دنیای عرب در گفتگو با خبرآنلاین تاکید دارد تمام نشانه ها حاکی از آن است جهان می خواهد منطقه خاورمیانه آرام باشد و دیگر ایران به عنوان یک تهدید معرفی نمی شود.

  جواد ظریف بار دیگر دست به قلم شد و این بار مقاله ای به زبان عربی در دو روزنامه الشروق مصر و السفیر لبنان منتشر کرد. یک توصیه اخلاقی یا یک ضرورت راهبردی عنوان این مقاله است که در آن وزیر خارجه کشورمان از دوستی و برادری و وحدت با کشورهای عربی همسایه سخن گفته است. به نظر می رسد پس از حصول توافق هسته ای، حالا ظریف عزم خود را برای بهبود مناسبات با کشورهای عربی همسایه جزم کرده است. از انجام سفرهای دوره ای ظریف به این کشورها گرفته و حالا انتشار مقالات در رسانه های عربی. محمد علی مهتدی معتقد است تحولی جدی در منطقه خاورمیانه در حال وقوع است و جهان می خواهد این منطقه را آرام کند. روندی که باعث می شود نقش آفرینی جمهوری اسلامی هم در آن کارزار پررنگ تر شود. با دیپلمات پیشین وزارت خارجه و کارشناس مسائل جهان عرب گفتگویی درباره تاثیر یادداشت وزیر خارجه کشورمان بر آینده مناسبات خاورمیانه ای جمهوری اسلامی ایران گفتگویی انجام دادیم که در پی می آید.

  مقاله ای که آقای دکتر ظریف در روزنامه های عربی منتشر کردند بازتاب های فراوانی داشته است. شما این مقاله را چگونه تحلیل می کنید؟

  این مقاله اقدام بسیار جالبی بود که از سوی وزیر خارجه کشورمان صورت گرفت که می توان آن را ابتکاری هوشمندانه دانست. من این مقاله را در روزنامه السفیر لبنان دیدم و واکنش های عربی پای این خبر هم عموما مثبت بود. آقای ظریف در این مقاله از سیاست کلی تعامل برادرانه ما با اعراب سخن گفته است و در واقع به اتهامات برخی سران کشورهای عربی درباره دخالت های ایران در منطقه پاسخ داد و در مجموع تحلیل شخصی من از این مقاله بسیار مثبت است و آن را اقدامی ابتکاری از سوی دستگاه دیپلماسی ایران می دانم.

  چاپ این مقاله را می توان نشانه ای از تحولی تازه در معادلات منطقه ای دانست؟

  من اینطور فکر می کنم و سفرهای منطقه ای آقای کری هم می تواند چنین پیامی داشته باشد. وزرای خارجه آمریکا، روسیه و کشورهای عرب در قطر حضور دارند. ظاهرا تصمیم بین المللی شکل گرفته که منطقه خاورمیانه آرام شود و مبارزه با تروریسم در دستور کار قرار گیرد. در این شرایط نقش جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است و همه روی ما حساب می کنند. در همین چارچوب مقاله آقای ظریف بسیار موثر و پرمعنا است. مقاله ای که مورد استقبال هم قرار گرفته به ویژه که ایشان به آیاتی در قرآن مجید هم استناد کردند که به برادری بین مسلمین و همکاری و وحدت اشاره دارد. در مجموع ارزیابی من این است که کار مثبت و مقاله دقیقی نوشته شده است. تمام کلمات با دقت و اصول انتخاب شده و اصول مطروحه در یادداشت مورد قبول همه است و هیچ ایرادی نمی توان از آن گرفت.

  آقای ظریف در بخشی از این مقاله به تشکیل یک مجتمع امنیتی با حضور کشورهای خلیج فارس اشاره کرده است. این موضوع تا اندازه ای جدید است.

  البته جدید نیست و ما همیشه تاکید کرده ایم و موضع جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی این بوده که امنیت منطقه خلیج فارس باید توسط کشورهای عضو تامین شود و نباید به کشورهای خارجی امکان داده شود در مسائل امنیتی منطقه دخالت کنند. چون کشورهای غربی دنبال منافع خود هستند نه امنیت ما. این موضوعی است که از ابتدای انقلاب به همین صورت توسط جمهوری اسلامی ایران اعلام شده است.

  اما اینطور به صورت مشخص که از تشکیل یک مجتمع امنیتی سخن گفته شود قدری تازه نیست؟

  بله این می تواند مقدمه ای باشد برای توافق روی راهکار اجرای چنین طرحی که می تواند امنیت منطقه را به بهترین شکل تامین نماید. بحث این است که آمریکایی ها شروع به عقب نشینی از منطقه کرده اند و به تدریج حضور خود در منطقه را کاهش می دهند. این مسئله باعث شده روسیه در این زمینه خواهان ایفای نقش بیشتر باشد و طبیعتا در این روند نمی توان نقش ایران را نادیده گرفت. اگر به تاریخ مسئله امنیت در خلیج فارس نگاه کنیم تا زمانی که اتحاد شوروی در معادلات سیاسی و جغرافیایی حضور داشت غرب، کمونیسم و نفوذ شوروی را عامل تهدید می دانست. بعد از سقوط شوروی آنها ایران را به عنوان تهدید معرفی کردند و ظرف سه دهه غرب تمام تلاش خود برای تهدید معرفی کردن ایران به کار بست و حضورش را در خلیج فارس تبلیغ می کرد و در نتیجه اسلحه می فروخت.

  آیا حالا تغییری در این قالب تهدید ایجاد شده است و بازیگر دیگری به جای ایران به عنوان تهدید معرفی می شود؟

  امروز عنوان تهدید فرق کرده و دیگر جمهوری اسلامی ایران تهدید نیست و تروریسم در این جایگاه قرار گرفته و جنبش های تکفیری از سوی جهان در مضان اتهام قرار گرفته اند. طبیعتا در این مورد و مقابله با این تهدید ایران نقش اصلی را خواهد داشت. آنچه امروز در منطقه می گذرد سفرها و ملاقات هایی که صورت می گیرد نشانه هایی از این تغییر است. سفر کری به مصر و آغاز مذاکرات استراتژیک بین آمریکا و مصر از طرف دیگری خبری که در روزنامه های غربی و همچنین روزنامه های عربی مانند الاخبار چاپ بیروت منتشر شد که در آن اظهار شده آقای علی مملوک رئیس دستگاه اطلاعاتی سوریه با یک هواپیمای روسی به عربستان سعودی رفته و با جانشین ولیعهد این کشور یعنی آقای محمد بن سلمان یعنی پسر پادشاه کنونی دیدار و مذاکره کرده است می تواند پیام تازه ای به ما بدهد. اجتماع گسترده ای که در دوحه قطر برگزار می شود و سفرهای منطقه ای آقای ظریف همگی با هم یک چارچوب دارند آن چاچوب آرام کردن منطقه است. دیگر جمهوری اسلامی ایران تهدید نیست و معادلات جدیدی در منطقه حاکم می شود و راهکاری جدیدی بر منطقه حکمفرما خواهد شد. در این چارچوب مقاله آقای ظریف و اشاراتی که در ان مورد توجه قرار گرفته بسیار هوشمندانه است.

  آقای ظریف در بخش دیگری از نامه خود به بحث فن آوری هسته ای و احتمال استفاده کشورهای عربی از فن آوری صلح آمیز هسته ای ایران و در مجموع دانش ایران اشاره کرده اند. 

  ما قبلا هم بر این موضوع تاکید کردیم که داشتن برنامه صلح آمیز هسته ای حق همه کشورهاست. در دوره ای که آقای کمال خرازی وزیر امور خارجه بودند ایشان بارها این موضوع را تکرار کردند که پیشرفت های علمی ایران در خدمت همسایگان عرب است و حتی ایشان خواهان تشکیل یک بازار و شرکت مشترک برای تولید سوخت برای نیروگاه های هسته ای و فروش آن در سطح جهانی شدند. تاکید مجدد آقای ظریف بر این مسئله نشان می دهد که برنامه هسته ای ایران تهدیدی برای هیچ کس نیست. ایشان در سفرهای منطقه ای خود گفتند و الان آمریکا هم بر همین موضوع تاکید می کند. شما میبینید جان کری برای جا انداختن توافق وین به کشورهای دوست آمریکا در منطقه همین را می گوید که ما همه تلاش خود را کردیم و مطمئنیم که برنامه هسته ای ایران در چارچوب صلح آمیز است و تهدیدی برای کسی نیست. تاکید دوباره آقای ظریف روی این مسئله که حتی ایران حاضر است با بقیه کشورهای منطقه و کشورهای عربی در زمینه برنامه صلح آمیز هسته ای همکاری داشته باشد نشانه دیگری از صلح آمیز بودن برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود. برای اینکه نشان دهد این برنامه تهدیدی برای هیچ کس نیست و تنها یک پیشرفت علمی به شمار می رود که حتی می توانیم این پیشرفت علمی را در اختیار همسایگان هم قرار دهیم.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  شرط ایران برای پذیرش پیشنهاد مذاکره ترامپ

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.