• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • هر ساعت لگن ۶ ایرانی می‌شکند

  تقدیمی هدف:

  هر ساعت لگن ۶ ایرانی می‌شکند/ عامل؛ پوکی استخوان

  جامعه > سلامت – نائب رئیس کمیته ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر و رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در هر ساعت 6 شکستگی لگن در اثر پوکی استخوان در ایران رخ می دهد و همین امر نشان دهنده وسعت این بیماری و اثرات آن بر کیفیت زندگی مردم کشور است.

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف ؛ دکتر باقر لاریجانی در حاشیه هشتمین نشست شورای راهبردی شبکه دیابت و استئوپروز که در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد به اثرات ورزی و تغذیه در پیشگیری از بیماری پوکی استخوان اشاره کرد و گفت: ۶۰ هزار سال عمر مفید مردم در کشور به دلیل پوکی استخوان و عوارض آن تحت تاثیر قرار می‌گیرد و باید برنامه ریزی مناسبی برای پیشگیری از این بیماری و عوارض آن صورت گیرد.

  نائب رئیس کمیته ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر گفت: همه افراد بالای ۶۵ سال بایدوضعیت استخوان‌های خود را بررسی کرده و سایر افرادهم اقدامات لازم را جهت پیشگیری از این بیماری داشته باشند.

  وی گفت: همپای سازمان جهانی بهداشت در حال برنامه ریزی برای رصد وضعیت افراد مبتلا و در معرض خطر بیماری پوکی استخوان هستیم و امیدواریم با همکاری نهادهای بین المللی زمینه های پیشگیری از این بیماری در کشور را فراهم کنیم.

  ظرفیت های شبکه دیابت و استئوپروز

  لاریجانی در این همایش گفت گفت: در این شبکه متخصصین از دانشگاههای علوم پزشکی کشور گرد هم می آیند و با بررسی مسائل مختلف در زمینه دیابت و استئوپروز راهکارهایی برای حل چالش های ملی رصد می شود.

  وی گفت: تفکر ایجاد این شبکه از سال 81 شکل گرفت و در همان سال همزمان با آغاز مطالعه IMOUS این شبکه به صورت غیررسمی آغاز به کار کرد. در منطقه هیچ کشوری مانند ایران اقدام به ثبت اطلاعات در زمینه دیابت و استئوپروز نکرده است. این موضوع از اثرات مثبت این شبکه است که با گردآوری متخصصین از سراسر کشور از هم افزایی ایجاد شده از این اجتماع بهره برداری میکند.

  نائب رییس کمیته ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر گفت:‌ راهنماهای بالینی دیابت و استئوپروز با هدایت این شبکه نوشته شد که با استفاده از استانداردهای بین المللی تدوین شده و به دانشگاهها ابلاغ شد و در حال حاضر نیز از این راهنماها استفاده می شود.

  لاریجانی با اشاره به اینکه شبکه تحقیقاتی دیابت و استئوپروز در سال 89 تصویب شد و حالت رسمی تر یافت گفت:‌در آن زمان این شبکه حدود 41 عضو داشت که تاکنون پروژه های زیادی در این شبکه پیگیری و اجرا شده است.

  وی شبکه های تحقیقاتی را حرکتی خودجوش خواند و گفت: این شبکه ها حمایت چندانی دریافت نمی کنند و علیرغم این موضوع پروژه های زیادی را از طریق مراکز تحقیقاتی اجرا می کنند.

  نائب رئیس کمیته ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر تاکید کرد: نظام سلامت کشور و سیستم یکپارچه آن امکان تشکیل چنین شبکه هایی را فراهم می کند و طبق اظهارات برخی مسئولین نظام سلامت در کشورهای پیشرفته امکان تشکیل این شبکه ها در آن کشورها میسر نیست و این هم از مزیت های کشور ما است که باید از آن به نحو مناسب بهره برداری شود.

  لاریجانی با اشاره به اقدامات انجام شده در شبکه تحقیقات دیابت گفت: نقشه راه پژوهش کشور در حوزه دیابت در این شبکه تدوین شده که به زودی در ویژه نامه ای منتشر می شود. این نقشه شواهد موجود و زمینه هایی که محققین در حوزه دیابت می توانند بر روی آن کار کنند را مشخص می کند.

  وی با بیان اینکه در شبکه استئوپروز هم چنین نقشه ای در دست پیگیری است گفت: باید برنامه ریزی دقیق تری در زمینه مداخلات مرتبط در این حوزه صورت پذیرد و تجهیزات مورد نیاز برای پژوهش های استئوپروز تهیه شود.

  نائب رئیس کمیته ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر با اشاره به هشتمین نشست شورای راهبردی شبکه تحقیقاتی دیابت و استئوپروز به تشریح مفاد این نشست پرداخت و گفت: تفاهم نامه ای در زمینه راه اندازی سیستم مدیریت،‌کنترل و پیشگیری از دیابت با کشور ایتالیا تنظیم شده و در واقع هدف تشکیل آکادمی دیابت است تا از این طریق آموزش های عمومی دیابت به صورت متمرکز انجام شود.

  وی بیان کرد:‌ پس از تصویب سند ملی کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر چارچوب ارائه خدمات دیابت به عنوان یکی از اسناد مرتبط با این سند ملی تدوین شد و باید برنامه ریزی شود تا این چارچوب به صورت پایلوت در چند استان کشور اجرا شود. همچنین اسناد مشابهی در زمینه بیماری های قلبی و عروقی، حوادث ترافیکی و اعتیاد در دست تدوین است که به زودی ارائه خواهد شد.

  لاریجانی با اشاره به بررسی راهنماهای بالینی دیابت و پای دیابتی و همچنین نرم افزار ثبت بیماری دیابت در این جلسه گفت:‌ در حال حاضر حدود 200 متخصص غدد در کشور داریم و باتوجه به جمعیت و وسعت کشور بدیهی است که این تعداد برای ارائه خدمات به کلیه هموطنان کافی نیست. بنابراین باید ترتیبی اتخاذ شود تا بیماران دیابتی توسط پزشکان عمومی ویزیت شوند و بعد در صورت لزوم به متخصصین ارجاع داده شوند. در همین راستا طرح 100 مطب دیابتی در تهران در زمینه آموزش به 100 پزشک عمومی در خصوص دیابت از یک سال پیش با همکاری بنیاد بیماری های خاص اجرا شده و درصدد هستیم تا این برنامه را در کل کشور گسترش دهیم.

  وی با اشاره به همکاری ایران با بنیان بین المللی استئوپروز در زمینه پیشگیری و کنترل این بیماری گفت: در حال همکاری برای طراحی نرم افزار فرکس باتوجه به شرایط منطقه و کشور هستیم. راهنماهای ثبت اطلاعات در این نرم افزار در کشور در حال طراحی است و به زودی با استفاده از شبکه های بهداشت و درمان کشور اجرایی خواهد شد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2023 خبر هدف. محفوظ است.