• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • هر سهامدار بورسی از ابتدای سال چقدر سود گرفته است؟

  تقدیمی هدف:

  پتروشیمی ها و بانک ها همچنان می تازند

   

  اقتصاد > اقتصاد کلان – میزان سود تقسیم شده شرکت ها از ابتدای سال تا پایان آذر ماه 94 حدود 287 هزار میلیارد ریال بوده به این ترتیب متوسط سود نقدی برای هر سهم معادل 368 ریال را نشان می دهد.

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف

  zz

  zz

  ، معاملات سهام در پایان آذر ماه 94 در مقایسه با آبان ماه 94 از 8235 میلیون سهم به 9013 میلیون سهم معادل 9 درصد افزایش یافت.

  طی 20 روز کاری آذر 94، ارزش معاملات در مقایسه با آبان ماه 94، 12 درصد افزایش یافت و از 14535 میلیارد ریال به 16229 میلیارد ریال رسید. تعداد سهام معامله شده از 8235 میلیون سهم به 9013 میلیون سهم معادل 9 درصد افزایش یافت.

  بررسی ها نشان می دهد از ابتدای سال 94 متوسط روزانه تعداد و ارزش معاملات به ترتیب برابر با 637 میلیون سهم و 1234میلیارد ریال بوده است.

  در آذر ماه 94، دفعات معاملات برابر با 2 درصد در مقایسه با آبان ماه 94 کاهش یافت و از 585 هزار دفعه به 575 هزار دفعه بالغ شد.

  شاخص بورس در پایان آذر 94 نسبت به آبان 94، به میزان 1371 واحد برابر با  2 درصد کاهش یافت و از 62889 واحد به 61519 واحد رسید.

  ارزش بازار در پایان آذر ماه 94 در مقایسه با آبان ماه 94 به میزان 68316 میلیارد ریال برابر با 3 درصد کاهش یافت و از 2729807 میلیارد ریال به 2661492 میلیارد ریال رسید.

  بررسی صنایع از نظر ارزش بازار نشان می دهد که گروه محصولات شیمیایی با در اختیار داشتن 28 شرکت و ارزش بازار 735 هزار میلیارد ریال در رتبه اول قرار دارد، گروه بانک ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای پولی با 341 هزار میلیارد ریال و مخابرات با 220 هزار میلیارد ریال رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

  در آذر ماه تعداد 63985 میلیون سهم به ارزش 107170 میلیارد ریال از طریق معاملات الکترونیکی مبادله شده است که به ترتیب حدود 40 / 27  و 89 / 21 درصد از کل معاملات را  شامل می شود.

  بیشترین ارزش معاملات را بین تالار های منطقه ای به ترتیب، تالار منطقه ای تهران با مبادله 297936 میلیارد ریال، تالار منطقه ای مشهد با مبادله 17863 میلیارد ریال، تالار منطقه ای اصفهان با مبادله 11070 میلیارد ریال و تالار منطقه ای کیش با مبادله 10021 میلیارد ریال به نام خود ثبت کردند.

  براساس معاملات نرمال، در این ماه ارزش سهام خریداری شده اشخاص حقوقی در حدود 14544 میلیارد ریال و معادل 67 درصد از کل خرید ها بود، در حالی که ارزش سهام فروخته شده آنها 14071 میلیارد ریال و در حدود 65 درصد از کل فروش ها بود. بر این اساس در این ماه سرمایه گذاری خالص اشخاص حقوقی به میزان 473 میلیارد ریال مثبت شد. در عین حال میزان خرید و فروش سهام اشخاص حقیقی به ترتیب 32 و 34 درصد از ارزش خرید و فروش بود.

  یادآور می شود نسبت P/E بازار در آذر ماه برابر با 63/5 مرتبه بوده است. 48 شرکت دارای پیش بینی سود صفر یا منفی بوده اند که در محاسبات لحاظ نشده اند. همچنین به دلیل عدم الزام ارایه پیش بینی سود شرکت های واقع در صنعت سرمایه گذاری ها، 16 شرکت فعال در این گروه در گزارش  P/E لحاظ نمی گردد. بنابراین، نسبت قیمت به عایدی (P/E) محاسبه شده بر مبنای ارزش بازار 270 شرکت معادل 2551 هزار میلیارد ریال و سود پیش بینی شده بیش از 452 هزار میلیارد ریال است.

  همچنین تطبیق سود (زیان) پیش بینی شده شرکت ها در این ماه نسبت به ماه قبل نشان می دهد که تعداد 14 شرکت با افزایش، تعداد 33 شرکت با کاهش و مابقی شرکت ها برابر با 255 شرکت، تغییری در سود (زیان) پیش بینی شده نداشته اند. سود و زیان پیش بینی شده شرکت ها در پایان آذر ماه برابر با 436 هزار میلیارد ریال می باشد که نسبت به آّبان ماه معادل 2 هزار میلیارد ریال کاهش نشان می دهد. در پایان آذر 94 متوسط سود(زیان) خالص شرکت های بورسی به ازای هر سهم برابر با 411 ریال می باشد.

  در ضمن میزان سود تقسیم شده شرکت ها به تفکیک صنعت از ابتدای سال تا پایان آذر ماه 94 برابر 287 هزار میلیارد ریال بوده که 69 درصد درآمد (زیان) واقعی شرکت ها بوده است. همچنین متوسط سود نقدی برای هر سهم معادل 368 ریال را نشان می دهد.

  در بازار اوراق بدهی در آذر 94، تعداد 6298318 برگه به ارزش 6318 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفته است. عملکرد بازار اوراق بدهی در 9 ماهه اول سال جاری معامله بیش از 27 میلیون برگه به ارزش 27616 میلیارد ریال بوده است.

  در 9 ماهه منتهی به آذر ماه سال 94 در بازار آتی، 259 قرارداد به ارزش بیش از 3 میلیارد ریال داد و ستد شده است.

  همچنین در بازار اوراق اختیار فروش تبعی طی 9 ماهه سال 94 بیش از 2 میلیون قرارداد به ارزش 480 میلیون ریال معامله شده است.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.