• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • وعده هایی که محقق شد

  تقدیمی هدف:

  وعده هایی که محقق شد/کلید روحانی در دست بخش خصوصی

  اقتصاد > اقتصاد سیاسی – شعار من «نجات اقتصاد ایران» است؛این یکی از وعده های حسن روحانی رییس جمهوری است که امروز بعد از گذشت 2 سال و 7 ماه از انتخاب او به عنوان رییس جمهور می توان گفت این وعده محقق شده است.

   

  اقتصاد ایران از گردنه های پرپیچ و خمی گذشته است تا امروز که حسن روحانی در قامت یک رییس جمهور مقتدر پای میزمذاکره قدرتهای اروپایی می نشیند و کلید اقتصاد را با افتخار به بخش خصوصی می سپارد.

  به گزارش خبرهدف

  vv

  ؛ حسن روحانی از همان روزهای آغاز رقابت های انتخاباتی گفته بود که:« اگر موانع و مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه خارجی داشتیم حتماً لوایح مورد نظر را به مجلس می‌دهیم که سرمایه را جذب کنیم.» حالا عقد قراردادبا توتال فرانسه،انی ایتالیا،خرید 118 فروند ایرباس و صدها قرارداد کوچک و بزرگی که در جریان پنج روز سفر به ایتالیا و فرانسه بین هیات ایرانی و یکصد تاجر ایرانی و دولت های ایتالیا و فرانسه و بخش خصوصی آنها روی داد،نشان می دهد که این وعده رییس جمهور هم محقق شده است.

  روحانی گفته بود:«اقتصاد اسلام، اقتصادی آزاد و عادلانه است. ما چیزی به عنوان اقتصاد دولتی در کشورها نمی‌بینیم مگر در مواردی که امور حاکمیتی است و یا از عهده بخش خصوصی برنمی‌آید، در نتیجه با آزاد گذاشتن رقابت سالم، قیمت‌ها و کیفیت‌ها درست می‌شود.»

  این دو سال و هفت ماه

  رییس جمهور روحانی در دو  سال و هفت ماه از دوران ریاست جمهوری خود حالا 100 بازرگان و تاجرایرانی را همراه خود سفر می برد تا ثابت کند انچه برای دولت اهمیت دارد نقش و جایگاه ویزه بخش خصوصی است.آنقدر که محسن جلال پور رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران طی یادداشتی با عنوان «چقدر خوبیم ما» در کانال تلگرام خود نوشت: «مجموعه اتفاقاتی که در سفر رئیس جمهور روحانی به رم رخ داده، مو به تن آدم سیخ می کند. مثل آدمی هستم که از بطن یک حادثه دارم برای شما گزارش می نویسم. یک حادثه بزرگ که قطعا نفع آن برای کشور خواهد بود.خبر دیدارها را دارید و من هم تکرار نمی کنم اما آن چه برای من اهمیت دارد، اعتباری است که رئیس جمهور روحانی به بخش خصوصی ایران می‌دهد.آنها که در دیدارها حضور دارند به خوبی متوجه می‌شوند که دکتر روحانی چقدر برای بخش خصوصی اعتبار ایجاد می‌کند.این اعتبار غیرقابل وصف است. »
  بخش خصوصی حالا انچنان هیجان زده شده که شاید هرگز باور نمی کرد با دولتی کار کند که اینچنین به حضورش در اقتصاد بها می دهد.اگرچه نمونه این اهمیت به بخش خصوصی به 16 سال گذشته بازمی گردد اما انقدر زمان گذشته که کسی باور نمی کرد رییس جمهور ایران تاجران بخش خصوصی را در یک سفر دیپلماتیک همراه خود ببرد.

  کلید اقتصاد در دستان بخش خصوصی

  روحانی هم در سفر ایتالیا و هم فرانسه گفته بود که : « بخش خصوصی دو کشور را کلید گشایش فصل نوین همکاریهای اقتصادی تهران با کشورهای دنیاست. » او قبلا هم در جریان رقابت های انتخاباتی گفته بود : « بخش خصوصی محاسبات خود را دارد و با شعر و شعار درست نمی‌شود و باید موانع را برداریم. » حالا نوبت اصلاحات داخلی در حوزه قوانین و مقررات است.»

  خواسته ای که بخش خصوصی از دولت در فضای رقابت های داخل کشور می خواهد.اگرچه این اصلاحات اغاز شده اما باید با شدت گرفتن رفت و امدهای خارجی این کار هم تسریع یابد تا اقتصاد ایران تبدیل به واردکننده صرف نشود. خطری که خیلی از کارشناسان حالا ان را به دولت یاداوری می کنند که مراقب ورود و خروج کالاها باشد که نکند ورود بیشتر از صدور شود و اقتصاد ایران وابسته گردد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.