• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • وقتی عضلات از سلامتی شما می گویند

  وقتی عضلات از سلامتی شما می گویند

  تقدیمی هدف:

  عضلات شما به ظاهرتان زیبایی می‌دهند؛ اما مهم‌تر از آن نقش حیاتی در حمایت از سلامت عمومی‌تان دارند. عضلات نقش مهمی در سلامت سوخت و ساز، کنترل وزن بدن، استحکام استخوان‌ها و استقامت در برابر استرس و بیماری‌ها دارند. توده‌ی عضلانی کمک می‌کند قند خون کنترل شود، کیفیت خواب بهتر شود، سلامت روانی تقویت شود، ریکاوری بعد از آسیب یا بیماری بهتر صورت بگیرد و استقامت و بنیه در سطح مطلوبی بماند.

  به گزارش خبر هدف : بدن انسان بیش از ۶۰۰ عضله دارد که حدود ۴۰ درصد از وزن بدن را تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید با ورزش منظم و تغذیه‌ی سالم، عضلات نسبتاً خوبی بسازید. وضعیت سلامت عضلات شما می‌تواند جنبه‌هایی از سلامتتان را افشا کند. بنابراین مهم است که وضعیت سلامت عضلات خود را بررسی کنید.

  ۱. کمی استراحت کن

  بیش از حد ورزش کردن می‌تواند سلامت عضلات را به خطر بیندازد. اگر بعد از ورزش و تمرین در عضلات خود دردی احساس می‌کنید علامت این است که نیاز دارید یک روز استراحت کنید.

  حین ورزش و فعالیت‌های شدید، پارگی‌های ریزی در عضلات روی می‌دهد که می‌تواند باعث درد و ناراحتی شود. وقتی استراحت می‌کنید بدن شروع می‌کند به ترمیم این پارگی‌ها و عضله سازی. بنابراین همیشه به بدنتان گوش دهید و زیاد از حد به آن فشار وارد نکنید و ریکاوری و استراحت را بخشی از برنامه‌ی روزانه‌ی سلامتی خود کنید. یادتان باشد هر چه شدت تمریناتتان بیشتر باشد، عضلاتتان به زمان بیشتری برای ترمیم نیاز دارند.

  ۲. بیشتر آب بنوش

  گرفتگی‌های عضلانی زمانی روی می‌دهند که عضله به‌طور غیرارادی منقبض می‌شود و علت آن می‌تواند دهیدراته شدن بدن باشد. آب، ۷۵ درصد از بافت عضله را تشکیل می‌دهد و به آن کمک می‌کند منقبض شده و سپس به راحتی رها شود. بنابراین وقتی که بدنتان کم آب می‌شود، بیشتر مستعد گرفتگی‌های عضلانی خواهید بود. ضمناً آب، برای گردش مناسب مواد مغذی در بدن ضروری است و عضلات بدون آب از مواد مغذی محروم خواهند بود.

  ۳. میزان منیزیم بدنت را چک کن

  گرفتگی‌های مکرر عضله و اسپاسم‌ها می‌توانند علامت کمبود منیزیم باشند. منیزیم برای سلامت عضله ضروری است چون بازجذب کلسیم و جذب پتاسیم را افزایش می‌دهد و هر دو برای تقویت عضله مهم‌اند. منیزیم کمک می‌کند قند از خون به طرف عضلات برود و اسیدلاکتیک دفع شود. اسید لاکتیک طی ورزش در عضله تجمع می‌کند و موجب درد می‌شود. اگر عضلاتتان مدام می‌گیرند حتماً سطح منیزیمتان را چک کنید.

  در صورت داشتن کمبود منیزیم، کافی است با تغذیه‌ی سالم دریافت منیزیمتان را افزاش دهید یا با تجویز پزشک، مکمل منیزیم مصرف کنید. غلات کامل، آجیل، حبوبات و بنشن، سبزیجات برگ‌دار و میوه‌هایی مانند موز و آوکادو سرشار از منیزیم هستند.

  ۴. غذاهای پتاسیم دار بیشتر بخور

  اگر متوجه شدید گرفتگی‌های عضلانی‌تان ناگهان بیشتر شده این احتمال وجود دارد که بدنتان دچار کمبود پتاسیم شده باشد. گرفتگی‌های مکرر عضلانی، علامتی شایع از کمبود پتاسیم هستند. پتاسیم کمک می‌کند تا تعادل مایعات و الکترولیت‌ها در بدن حفظ شود.

  غذاهای سرشار از پتاسیم مانند موز، کلم فندقی، اسفناج و لوبیا سفید بیشتر مصرف کنید یا با مشورت پزشکتان، از مکمل پتاسیم استفاده کنید.

  ۵. قند خونت را چک کن

  دیابت می‌تواند موجب گرفتگی عضلات پا شود. در واقع دیابت کنترل نشده می‌تواند به عصب‌ها آسیب زده و موجب نوروپاتی دیابتی (بیماری اعصاب محیطی) شود. برخی از نشانه‌های نوروپاتی دیابتی شامل درد در عضلات پا و احساس گزگز و کرختی در پاها می‌شود.

  اگر دچار گرفتگی‌هایی در عضلات پا هستید و دیابت هم دارید، حتماً سطح قند خونتان را چک کنید. ضمناً برای تشخیص زودتر و درمان مناسب با پزشک مشورت کنید.

  ۶. سیگار را ترک کن

  ضعف عضلانی و قدرت اندک در محکم در دست گرفتن و نگه داشتن چیزی از نشانه‌های بارز این هستند که اگر سیگار می‌کشید باید آن را ترک کنید. سموم مضر برای تمام بدن ضرر دارند. نیکوتین می‌تواند بر عضلات اسکلتی و همچنین عضلات نرم قلب اثر بدی بگذارند که می‌تواند منجر به اختلالات حاد یا مزمن عضلانی شود.

  سیگار کشیدن باعث می‌شود گردش خون در تمام بدن ضعیف شود که نتیجه‌اش نرسیدن مواد مغذی و اکسیژن کافی به عضلات و عملکرد نامناسب آن‌هاست.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2022 خبر هدف. محفوظ است.