• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • پرونده ای درباره خرید و فروش میوه‌های قاچاق

  تقدیمی هدف:

  پرونده ای درباره خرید و فروش میوه‌های قاچاق /حجم قاچاق میوه دقیقا چقدراست؟

  bb

  اقتصاد > کشاورزی – همزمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و افزایش تقاضا برای میوه برای ایام نوروز، بحث قاچاق میوه های خارجی به کشور باز هم داغ شد و در کانون توجه رسانه ها و افکار عمومی قرارگرفت.

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف، آمارهای مختلفی از میزان میوه قاچاق شده به کشور منتشر می شود که برخی از آن ها این قاچاق را تا روزانه 3 هزار تن نیز تخمین می زنند.

  این فضا و انتشار چنین آمارهایی زمینه را برای حساسیت مردم نسبت به قاچاق میوه و سود قاچاقچیان بالا برده است و هر از چند گاهی نیز مانند هفته های اخیر انتشار عکس هایی از قاچاق میوه در مرزهای کشور که نشان می داد چگونه قاچاقچیان با فراغ بال و آسودگی خاطر مشغول بارزدن میوه های قاچاق هستند، تعجب و البته حساسیت عمومی را دو چندان می کند.

  موضوع اما منحصر به میوه نیست؛ بسیاری از فعالیت های تولیدی در کشور دچار بلیه قاچاق هستند و کسب و کار سرمایه گذاران ایرانی به شدت تحت تأثیر آثار مخرب قاچاق قرارگرفته است.

  معاون حقوقی رئیس‌جمهور با تأیید این واقعیت از گردش مالی پنج ‌میلیارددلاری قاچاقچیان کالا و گردانندگان اقتصاد زیرزمینی خبر داد که هیچ‌گونه مالیاتی هم نمی‌پردازند.

  الهام امین‌زاده گفت: «تنها ٣٢ درصد کسانی که باید مالیات بدهند بار مالیاتی را بر دوش می‌کشند زیرا هم‌اکنون ٦٠ درصد فرار مالیاتی در کشور داریم».

  او بدون اشاره به هشت درصد باقیمانده از ٣٢ درصدی که مالیات می‌دهند و ٦٠ درصدی که فرار مالیاتی دارند، افزود:« مالیات را در ایران تنها تولیدکنندگان شناسنامه‌دار و حقوق‌بگیران دولتی پرداخت می‌کنند».

  امین‌زاده ادامه داد: «براساس قانون رفع موانع تولید، ٢٧ آیین‌نامه و چهار دستورالعمل در هیأت دولت به تصویب رسیده که فعالان بخش خصوصی کمتر از این مقررات مطلع هستند؛ بنابراین باید به آنها نشان داد که کجا معافیت، مشوق و کجا بخشودگی دارند».

  با این حال قاچاق میوه در کنار قاچاق گوشی تلفن همراه و پوشاک به داخل کشور بیش از سایر کالاها در معرض توجه است چرا که این کالاها مستقیم مورد استفاده مردم قرار می گیرد و طبیعتا بیشتر نسبت به سلامت آن ها حساسیت نشان می دهند؛ حساسیتی که به نظر چندان هم بیراه نیست چرا که انتشار عکس هایی از جاسازی میوه های قاچاق خارجی در کارتن های میوه ایرانی نشان داد قاچاقچیان به تنها چیزی که فکر نمی کنند، سلامت جامعه است.

  این بار عکس ها تصاویر کشف تعداد پنج کامیون در مرز گمرک شلمچه را نشان می دادند که با هوشیاری ماموران گمرک شناسایی شد. میوه عبور خارجی در داخل تخلیه و به جای آن پیاز، سیب زمینی، کارتن خالی و … بارگیری شده بود.

  بدون شک بخشی از حساسیت ها نسبت به قاچاق میوه و کشف محموله های غیرقانونی محصول اطلاع رسانی مستمر گمرک و نصب تجهیزات پیشرفته برای کنترل مرزها است.

  مسعود کرباسیان، رییس کل گمرک ایران در همین راستا با رد قاچاق هرگونه میوه از طریق مجاری قانونی گفت:« مشخصات تمامی کالاهایی که از گمرک ایران وارد کشور می‌شود، در اختیار گمرک قرار دارد و اطلاعات آن نیز نزد سامانه جامع گمرک ایران موجود است. هر کالایی که به صورت قانونی از گمرک ایران، وارد کشور می‌شود ثبت سفارش شده و قرنطینه آن‌ها را بررسی می‌کند و سپس وارد کشور می‌شود و گمرک ایران برنامه دارد که در این زمینه به سمت دریافت گواهی ثبت از کشور مبدا نیز برود».

  وی تأکید کرد:« گمرک ایران از طریق سامانه جامع گمرکی امکان ردیابی هر کالایی که وارد گمرک ایران می‌شود را دارد. کالاهایی که به ایران ترانزیت می‌شوند نیز از طریق GPS، قابل رد یابی هستند. تصمیم جدید گمرک ایران برای کنترل بیشتر مرزها بر این است که جلوی ترانزیت داخلی کالا را بگیریم و به این ترتیب، بار در اولین گمرک ترخیص شود».

  کرباسیان با تاکید بر اینکه در زمینه جلوگیری از قاچاق میوه باید اصناف همکاری کنند، گفت: «اصناف می توانند به ما کمک کنند که بفهمیم منشأ واردات میوه کجاست. اگر اصناف کشور با گمرک همکاری کنند می‌توانیم منشا واردات میوه را پیدا کرده و با همکاری نیروی انتظامی از ورود آن جلوگیری کنیم».

  از سوی دیگر یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی هم از کنترل عرضه میوه‌های خارجی در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران خبر داد و گفت: «سازمان میادین، گشت‌هایی را در این اماکن قرار داده است تا شرایط را کنترل کنند».

  ابوالقاسم حسن‌پور به بخشنامه جدید گمرک درباره شرایط ترخیص میوه‌های وارداتی از گمرکات و ارسال میوه به مناطق آزاد اشاره کرد و گفت:« این پیشنهادی بود که خود ما آن را ارائه کرده بودیم، چون بسیاری از محموله‌هایی که قرار بود از اینجا به جای دیگر برود، وسط راه باز می‌شد و مشکلات زیادی را به‌وجود می‌آورد، بنابراین بخش‌نامه جدید گمرک می‌تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.این اقدام کنترل‌ها را بیشتر و تاثیرگذارتر خواهد کرد».

  مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا میوه‌های ممنوعه خارجی توزیع شده در تهران امحا شده‌‌اند گفت:« اصولا براساس قانون، این میوه‌ها باید امحا شوند و آن میزانی را که ماموران کشف و ضبط کردند، گفتند امحا کردیم؛ اینکه اقدام مذکور را انجام دادند یا خیر خدا می‌داند»!

  وزیرجهادکشاورزی نیز ابعاد تازه تری از ماجرای قاچاق میوه را برملا کرد و گفت: «شنیده می‌شود عده‌ای به شکل سازمان‌یافته و درکانتینرها میوه‌های ممنوعه خارجی را وارد می‌کنند. از دست من چه کاری ساخته است؛ من ماموری نداریم که با آنها مقابله کنم. گاهی چیزهایی را می‌شنویم که غصه‌مان می‌گیرد، چرا که ایران کشوری است غنی در زمینه تولید انواع میوه‌ها».

  رئیس اتحادیه میوه و سبزی اما در این باره اعلام کرد: « واردکنندگان در پی برخوردهایی که انجام می‌گیرد، میوه‌های ممنوعه خارجی را جابه‌جا کرده، از استان تهران به استان‌های دیگر می‌برند و در انبارها دپو می‌کنند».

  سید حسین مهاجران با بیان اینکه طبیعتا واردکنندگان میوه‌های ممنوعه را پس نمی دهند، در پاسخ به این پرسش که آیا میوه‌های حمل شده به استان‌ها مجددا به تهران بازخواهند گشت یا همانجا توزیع می‌شوند؟ گفت:« وقتی این محصولات به سردخانه منتقل می‌شوند، ماندگاری آنها افزایش پیدا می‌کند، بنابراین واردکنندگان صبر می‌کنند تا وضعیت آرام شود و مجددا میوه‌های ممنوعه را نه به صورت آشکار بلکه پنهانی در بازار عرضه می‌کنند».

  همه این ها البته در حالی است که همچنان شاهد خودنمایی انواع میوه های خارجی هستیم آن هم از کشوری مانند آمریکا!

  مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهادکشاورزی در واکنش به عرضه سیب آمریکایی در بازار داخل، گفت:« نه کسی می‌تواند از آمریکا سیب وارد کند و نه این کار صرفه اقتصادی دارد».

  رمضان روئین‌تن درباره مباحث مطرح شده مبنی بر عرضه سیب آمریکایی در بازار داخل، اظهارداشت:« این اولین باری است که بنده چنین موضوعی را می‌شنوم و اطلاعی از این مساله ندارم. ممکن است مطرح کردن این مباحث از سوی عده‌ای تجار سودجو انجام گرفته باشد که به دنبال فراهم کردن زمینه‌های این کار هستند».

  در همین حال اما رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از خودنمایی میوه های قاچاق در بازار با قیمت های بالا انتقاد کرد.

  حسین مهاجران گفت: « نرخ هر کیلوگرم آووکادو ترکیه 100 هزار ریال، پوملو ترکیه 100 هزار ریال، شاه بلوط 160 هزار ریال، کدو حلوایی ترکیه 100 هزار ریال، پرتقال مصری 70 هزار ریال، انگور شیلی 220 هزار ریال و لیموترش پاکستان 100 هزار ریال است».

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.