• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • پیشنهاد یک حقوقدان برای حل معضل تعدد نامزدهای انتخابات

  تقدیمی هدف:

  پیشنهاد یک حقوقدان برای حل معضل تعدد نامزدهای انتخابات: اصلاح نحوه نظارت و فعالیت آزاد احزاب

  ww

  سیاست > احزاب و شخصیت‌ها – یکی از اساتید حقوق اساسی معتقد است اگر قرار باشد تغییراتی در قانون انتخابات بوجود بیاید، باید در بحث نظارت و بی طرفی شورای نگهبان و فعالیت آزادانه احزاب باشد.

  محمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرهدف در مورد فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم بازنگری در قانون انتخابات و اینکه در بررسی صلاحیت‌های نامزدها اشکالات به قانون باز می‌گردد نه شورای نگهبان، گفت:‌ براساس اصل 99 قانون اساسی شورای نگهبان نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد این نظارت از یک سو نظارت بر صلاحیت داوطلبان است و از سوی دیگر نظارت بر اجرای صحیح انتخابات است. به نظر مي رسد علاوه بر اينکه لازم است در قانون اصلاحاتي صورت گيرد، در نوع نظارت شوراي نگهبان در بررسي صلاحيت نامزدها نيز نيازمند اصلاحاتي هستيم.

  این حقوقدان با تاکید براینکه در بحث نظارت، شورای نگهبان نباید اعمال سلیقه کند، اظهار کرد: طبق قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي، فرد داوطلب باید تابعیت ایرانی داشته، مسلمان باشد، حداقل سن لازم را داشته باشد و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس به بالا باشد. درباره شرایطی مثل التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه، اگر کسی بگوید من مسلمان هستم دیگری نیازی به اثبات آن وجود ندارد.

  این مدرس حقوق اساسی با بیان اینکه نظارت شورای نگهبان نه نظارت استطلاعی و نه استصوابی، بلکه نظارت انضباطی است، ادامه داد: در نظارت اطلاعی شورای نگهبان به بررسی اطلاعات به دست آمده می‌پردازد. در نظارت استصوابی، شورای نگهبان صلاح می‌داند که فردی باشد یا خیر. مثل اینکه پدری بخواهد در مورد فرزند صغیر خود تصمیم گیری‌کند. حال انکه شورای نگهبان باید صرفا تابعیت، سن، مدرک تحصیلی و عدم سوءپیشنیه و نداشتن محکومیت قطعی را بررسی کند.

  هاشمی با بیان اینکه نظارت باید براساس قانون باشد نه سلیقه‌ای، بر لزوم بی‌طرفی شورای نگهبان در مقام ناظر تاکید کرد و افزود: متاسفانه عملکرد شوراي نگهبان اين شائبه را در افکار عمومي ايجاد کرده که شورای نگهبان به یکی از جریان های سیاسی نزدیک تر است و این مسئله با قضاوت منصفانه و عادلانه سازگاری ندارد. ضمن اینکه قانون انتخابات باید در این موارد اصلاح‌شود، اعضای شورای نگهبان نیز باید بی طرف باشند.

  وی ادامه داد:‌ اصل بر صلاحیت است البته برخی موارد از جمله سن و سال و تحصیلات و تابعیت ایجابی و نداشتن محکومیت قطعی نیز سلبی است. در بحث التزام عملی نیز صرف اعلام مسلمانی کافی است و بیشتر از آن حالت تفتیشی دارد که با منطق اسلام هم مطابق نیست.

  این حقوقدان در مورد کثرت ثبت‌نام کنندگان و مشکلاتی که برای بررسی صلاحیت آنها بوجود می‌آید، گفت: در حال حاضر هر کسی هوس می کند، داوطلب می شود و این بخاطر مشکل ما در ‌آزادی اجتماعات و آزادی بیان است. اگر افکار و اندیشه های متفاوت به صورت حزب در آید، خود بخود تعداد نامزدها کم می شود. اما وقتی افراد جدا باشند و بخواهند به طور مستقل وارد انتخابات شوند، طبعا تعداد آنها بسیار خواهد شد.

  هاشمی با بیان اینکه تعدد نامزدها از نظر قانون مشکلی نیست اما عملا بررسي صلاحيت همه انها در فرصتي محدود شدنی نیست، گفت: مشارکت همگان، آزادی، برابری و کثرت گرایی از اصول دموکراسی است. اگر کثرت گرایی فرد باشد هر فرد هوس می کند که نامزد شود از این رو بهتر این است که احزاب آزاد و فعال باشند تا از طریق آنان نامزدها برای شرکت در انتخابات معرفی شوند.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.