• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • چرا مجلس از دولت انتظار لایحه بودجه چند دوازدهم دارد؟

  تقدیمی هدف:

  سیاست > مجلس – از مجلس اصرار، از دولت انکار؛ وضعیت این روزهای بحث بر سر آرودن یا نیاوردن لایحه چند دوازدهم برای بودجه 95 در میان دو قوه مقننه و مجریه است.

  cc

  نائب رئیس مجلس در آخرین جلسه علنی مجلس بار دیگر بر آوردن لایحه چند دوازدهم برای بودجه 95 از سوی دولت تاکید کرد. در حالیکه سخنگوی دولت گفته است که دولت نیازی نمی‌بیند که این لایحه را تقدیم مجلس کند.

  محمدرضا باهنر هفته گذشته در پاسخ به تذکر آئین نامه ای غلامرضا کاتب، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در اینباره گفت که نمایندگان 10 روز و کمیسیون های تخصصی 15 روز زمان برای رسیدگی به بودجه نیاز دارند و پیش بینی می شود به هیچ وجه امکان رسیدگی به لوایح بودجه و برنامه ششم در پایان سال 94 وجود ندارد. بنابراین هر چه زودتر دولت کمک کند بر اساس قانون لایحه بودجه به صورت دو دوازدهم یا سه دوازدهم ارائه شود که انشاءالله از اول فروردین دولت بدون بودجه کار را شروع نکند.

  پیش از آن نیز علی لاریجانی، رئیس مجلس در روز تقدیم بودجه (27 دی ماه) نیز پیش از ترک مجلس از سوی رئیس جمهور تاکید کرد: در ماده 188 آئین نامه داخلی مجلس صراحتاً آمده است چنانچه لایحه بودجه تا زمان تعیین شده ارائه نشود دولت موظف است لایحه چند دوازدهم را نیز به مجلس تقدیم کند. بر همین اساس من به آقای روحانی عرض کردم که تلاشمان را در مجلس می‌کنیم که تا جایی که ممکن است کمیسیون برنامه و تلفیق کارشان را انجام دهند. ولی اگر بررسی بودجه محقق نشد دولت باید لایحه چند دوازدهم بیاورد تا بخش‌های مختلف در فروردین و اردیبهشت مشکلی نداشته باشند.

  در همین روز،احمد توکلی نیز در تذکری آیین نامه‌ای، گفت:‌ بر اساس ماده 188 آیین نامه داخلی مجلس، دولت باید لایحه بودجه چند دوازدهم را به مجلس ارائه کند تا نمایندگان در فرصت باقی مانده بتوانند این لایحه را بررسی کنند. با توجه به تعطیلی‌هایی قانونی پیش روی مجلس برای انتخابات، زمان بررسی و تصویب لوایح مذکور وجود ندارد.

  یک روز پس از ارائه لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس، نیز بار دیگر لاریجانی با ارائه توضیحاتی درباره زمان بندی مجلس برای بررسی بودجه تا پایان سال گفته بود که مطابق آیین نامه داخلی مجلس، نمایندگان برای مطالعه لایحه برنامه و بودجه وقت لازم دارند و این قابل حذف کردن نیست. اگر این زمان بندی‌ها را در نظر بگیریم امسال ضیق وقت داریم که احتیاج به لایحه دو دوازدهم است و گرنه ما هم از خدایمان است که کمیسیون‌ها کارشان را شروع کنند و لوایح بودجه و برنامه در مجلس تصویب شود.

  نامه اقتصاددانان مجلس به روحانی

  13 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در نامه ای به رئیس جمهور خواستار ارائه لایحه چند دوازدهم برای بودجه امسال شده بودند. علی محمد احمدی، محمد حسين بحريني، محمدرضا پورابراهيمي، غلامرضا تاجگردون،احمد توكلي، محمد حسن نژاد، محمد رجائي، رضا عبداللهی، حميدرضا فولادگر، جعفر قادري، هادي قوامي، محمد مهدي مفتح و غلامرضا مصباحي مقدم این نامه را امضاء کرده بودند.

  در همین حال؛ ماده 186 آئین‌نامه داخلی مجلس در خصوص تصویب بودجه سالانه کل کشور توسط نمایندگان تصریح می‌کند: دولت موظف است لایحه بودجه سالانه را حداکثر تا 15 آذر ماه هر سال به مجلس تسلیم نماید. همچنین ماده 188 مي‌گويد: چنانچه لايحه بودجه سالانه کشور تا تاريخ تعيين شده در اين آيين به مجلس تسليم نشود دولت موظف است لايحه چند دوازدهم بودجه را نيز به مجلس تسليم نمايد.

  روحانی : منتظر فرجام برجام بودیم

  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور در روزی که برای تقدیم لایحه بودجه به بهارستان آمده بود، توضیح مبسوطی راجع به دلیل تاخیر دولت در ارسال بودجه به مجلس ایراد کرد.

  وی در این سخنان تاکید کرد: عملکرد دولت در 2 سال گذشته نشان داد که دولت یازدهم هم به دلیل شأن و منزلت والایی که برای مجلس قایل است و هم به دلیل اینکه تقدیم به موقع لایحه بودجه را نشانه‌ای معنادار از پایبندی دولت به انضباط مالی می‌داند، همواره مقید بود که لایحه بودجه به موقع تقدیم مجلس شود، اما همانطور که می‌دانید، زمان ارایه لایحه با زمان اجرایی شدن توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها تقارن پیدا کرد.

  رییس جمهوری تصریح کرد: دولت به لحاظ انعکاس خارجی و حساسیت بین‌المللی، صلاح نمی‌دید که لایحه بودجه را که براساس فرض رفع تحریم‌ها تدوین کرده بود پیش از عملی شدن رفع تحریم‌ها به مجلس تقدیم کند.

  روحانی با اشاره به اینکه دولت بخش هایی از لایحه بودجه و برنامه ششم توسعه را که دائمی می‌دانسته، قبلا به مجلس تقدیم کرده است، خطاب به نمایندگان گفت: اگرچه امسال مقداری کار شما سنگین‌تر از سالهای دیگر است، سال انتخابات است و طبیعی است که شرایط خاصی در فضای مجلس حاکم باشد اما سابقه دارد که حتی در سال انتخابات و با تقدیم لایحه در بهمن ماه باز هم مجلس بودجه را در پایان اسفند به دولت تحویل داده و در انتخابات مجلس هشتم دقیقاً چنین شرایطی حاکم بود و امیداریم نمایندگان که همیشه به دولت و بالاتر از دولت، نسبت به مصالح عمومی مردم بسیار حساس بودند و  می‌دانند از لحاظ روانی چند دوازدهم معنای خوبی ندارد ضمن اینکه به فعالیت عمرانی بهار سال آینده هم لطمه خواهد داشت ، در فرصتی که تا پایان اسفند پیش رو است ان شاء‌الله بتوانند این لوایح را به تصویب نهایی برسانند.

  نوبخت: بودجه چنددوازدهم نمی دهیم

  همچنین محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در یکی از نشست های خبری خود که پس از تقدیم بودجه به مجلس برگزار شده بود، آب پاکی را روی دست مجلسی ها ریخت و گفت: از نظر زمانی، تجربی و قانونی مجلس می تواند با رفتن به دو هفته تعطیلات انتخاباتی بودجه را به ما تحویل دهد و کشور از ابتدای سال ۹۵ با بودجه مشخص اداره شود و بر این اساس به نظر می‌رسد که نزدیک به ۱۰۰ درصد مجلس با همکاری که با دولت در این زمینه دارد، بودجه را قبل از سال به دولت ارائه خواهد داد.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به قول‌های مجلس برای همکاری با دولت برای تصویب بودجه در موعد مقرر، گفت: این موضوع در توان مجلس است و بهتر است که کشور را به بودجه چند دوازدهم یا بلاتکلیفی نکشانیم چراکه به نظرمی رسد ثبات کشور بر هر تعطیلی لازم تر است.

  وی تشریح کرد: براساس ماده ۱۸۶ آئین نامه داخلی مجلس، از زمان ارائه لایحه و تکثیر آن در مجلس تا زمانی که نمایندگان پیشنهادات خود را به کمیسیون‌ها بدهند و سایر مراحل طی شود، ۳۰ روز زمان نیاز دارد. حال اگر کلا ۴۰ روز زمان قانونی آن را در نظر بگیریم و ۲۰ روز زمان هم برای نمایندگان به عنوان سرکشی به حوزه های انتخابیه و فعالیت های انتخاباتی لحاظ کنیم، در مجموع ۶۰ روز زمان را به خود اختصاص می دهد. بنابراین به اندازه کافی زمان برای نهایی کردن و تصویب لایحه بودجه برای نمایندگان وجود دارد. نوبخت گریزی به گذشته زد و خاطرنشان کرد که در ۲ دهه گذشته به جز دو سال اخیر که دولت در آذر ماه لایحه را به مجلس ارائه داد دولت‌های قبلی در آذر ماه هیچگاه لایحه را به مجلس ارائه نکردند و غالبا در ماه های دی، بهمن و اسفند این کار صورت گرفته است.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تاکید کرد: تاخیر در ارسال لوایح بودجه و برنامه ششم براساس تدبیر و مصلحت صورت گرفت و منافع ملی را در برداشت. ما قبل از ۱۵ آبان ماه پیش بینی لوایح مذکور را کرده بودیم و هر دو لایحه با مفهوم اینکه تحریم‌ها برداشته می شود، تدوین شد اما نااطمینانی به طرف مقابل باعث تاخیر در ارائه لایحه بودجه به مجلس شد، زیرا ما باید اطمینان حاصل می‌کردیم که تحریم‌ها برداشته می شود، بنابراین در همان روزی که تحریم‌ها برداشته شد هر دو لایحه به مجلس ارائه شد.

  با این حال، در صورتی که هیات رئیسه مجلس به ویژه رئیس خانه ملت و رئیس جمهور و اعضای کابینه یازدهم به دنبال یافتن راه حلی برای به نتیجه رساندن بررسی بودجه تا پایان سال هستند اما مخالفان دولت و رسانه های آن ها با استفاده از تیترهایی همچون “بی توجهی دولت به درخواست مجلس برای ارائه بودجه چند دوازدهم” و ” چالش دولت و مجلس بر سر بودجه” این موضوع را بهانه و دستاویزی برای حمله به دولت و اختلاف افکنی میان دو قوه مقننه و مجریه قرار داده اند.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.