• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • چگونه سامانه جامع گمرکی تجارت را کوتاه تر کرد

  تقدیمی هدف:

  چگونه سامانه جامع گمرکی تجارت را کوتاه تر کرد/رونق تجارت در بندر شهید رجایی بعد از لغو تحریم ها

  اقتصاد > بازرگانی – صدای جرثقیل ها یک لحظه هم قطع نمی شود و صف تریلرهایی که در انتظار کانتینرها ایستاده اند خود گویای رخت بستن تحریم هاست که اولین نشانه های ان در بندرشهید رجایی دیده می شود.
  cc

  cc

   

  جنب و جوش در بزرگترین و مهمترین بندر و پایانه صادرات و واردات کشور، این روزها افزایش یافته است.درست شش روز بعد از اعلام لغو تحریم های بین المللی علیه کشورمان،بندر شهید رجایی در بندرعباس مملو از کانتینرها و کشتی هایی است که یا منتظر پهلوگیری هستند و یا بار تخلیه می کنند.

  به گزارش خبرهدف،بندر شهید رجایی از مهمترین بنادر ایران به شمار می‌رود، بندری با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه حدود ۱۰۰ میلیون تن کالا که به تنهایی بیش از ۵۵ درصد صادرات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت بنادر کشور را برعهده دارد. بندری که در سالهای اخیر به دلیل تحریم های بین المللی اگرچه فعال بود اما به نسبت روزهای پررونق یک دهه گذشته، دیگر ان جنب و جوش و ان تنوع کشتی های مختلف را نداشت.

  می گویند،در دوران تحریم به جز چینی های چشم بادومی و ترک ها خبری از کشتی های اروپایی یا شرق دور نبود،اما حالا اولین کشتی حامل کالاهای واسطه ای از کره جنوبی در بندر شهید رجایی پهلو گرفته و بار خود را تخلیله می کند.صدای جرثقیل ها یک لحظه هم قطع نمی شود و صف تریلرهایی که در انتظار کانتینرها ایستاده اند خود گویای رخت بستن تحریم هاست که  اولین نشانه های ان در بندرشهید رجایی دیده می شود.کمی دورتر هم می توان به راحتی کشتی های اقیانوس پیمایی را دید که موتورها را خاموش کرده و منتظر یدک کش ها هستند تا برای تخلیله بارشان پهلو بگیرند.

  براساس گزارش های موجود تا پیش از شروع تحریم‌های بین المللی علیه ایران یعنی تا سال 2011 بیش از ۳۰ خط کشتیرانی جهان، اقدام به تخلیه کالاهای خود در این بندر کردند اما با شروع تحریم ها رتبه جهانی این بندر هم به دلیل کاهش تردد کشتی ها 59 پله سقوط کرد.حالا بندرشهید رجایی دوباره رونق گرفته است،اما این بار با تسهیلاتی که گمرک در اختیار صاحبان کالا و صادرکنندگان قرار داده است.

  مدیریت از اتاق رییس کل

  از اجرای سامانه جامع گمرکی یا پنجره واحد زمان زیادی نمی گذرد.بندرشهید رجایی که مهمترین بندر و پایانه صادرات و واردات کشور محسوب می شود با اجرای این سامانه توانسته میزان تردد ارباب رجوع را به حداقل ممکن کاهش دهد.سالن ترانزیت گمرک در شلوغ ترین روز کاری خلوت تر از همیشه است.وقتی علت را جویا می شویم، تاثیر طرح سامانه جامع گمرکی نمایان می شود.

  از اتاق رییس کل گمرک که ستاد فرماندهی پنجره واحد گمرکی است،حالا به صورت انلاین ورود و خروج کالا از تمام مبادی ورودی و خروجی کشور ثبت می شود.رییس کل به صورت لحظه ای میزان ، نوع کالا و حجم ورود و خروج را می بیند.حتی این آمارها حالا اینقدر شفاف است که هرکاربر معمولی با مراجعه به سایت گمرک می تواند لحظه ای در جریان ورود و خروج کالا وحجم ترانزیت کالا ازمبادی ورودی کشور باشد.

  ویژگی تسهیلات تازه

  مراجعین گمرک شهید رجایی می گویند،سامانه جامع گمرکی کار را بسیار ساده کرده و میزان مراجعه و معطلی شان را برای ترخیص کالا به حداقل رسانده است.یکی از مراجعین که کالای واسطه ای کشاورزی وارد کرده،می گوید زمان کمتری برای ترخیص کالا اختصاص داده و کار سرعت بیشتری دارد که این عامل باعث شده هزینه های انبارداری به حداقل ممکن برسد.

  عباس علیدادی رییس گمرک شهید رجایی در این رابطه به خبرآنلاین می گوید:«سامانه جامع گمرکی در سرعت کار بسیار موثر بوده، به این دلیل که فرآیندها را کاهش داده است. قبل از اجرای سامانه جامع واردکننده ناچار بود بیش از 10 فرآیند را طی کند تا کالای خود را ترخیص کند اما این فرآیندها امروز به دو یا سه مرحله کاهش یافته است.یعنی بعد از ثبت کالای خود در سامانه جامع به کارشناس مربوطه مراجعه کرده و سپس به درب خروج می رسد و کالای خود را ترخیص می کند.»

  او اضافه می کند:« وقتی سرعت کار بالا می رود، در نتیجه در قیمت تمام شده کالا تاثیر می گذارد.می دانید که زمان برای ارباب رجوع بسیار مهم است. وقتی زمان به حداقل ممکن برسد،واردکننده می تواند کالای خود را سریعتر به بازار برساند در نتیجه خواب کالا و انبارداری کمتر می شود و همه این عوامل بر قیمت تمام شده اثر مستقیم می گذارد.»

  علیدادی اجرای سامانه جامع گمرکی را موجب شفافیت و کاهش میزان فساد و تقلب ارزیابی کرده و می گوید:«کسانی که دنبال کار درست هستند از این طرح ابراز رضایت می کنند، اما کسانی که دنبال دور زدن قوانین بودند مسلما جز ناراضی های این سامانه هستند.»

  احمدرضا کمان ترکی معاونت امور گمرکی گمرک شهیدرجایی هم می گوید:با مکانیزه شدن بندر شهید رجایی در قالب طرح سامانه جامع گمرکی بیش از 80 درصد تجارت کشور مکانیزه شده است،زیرا حدود 80 درصد واردات کشور در این بندر انجام می شود و با توجه به الکترونیکی شدن مراحل ثبت سفارش تا ترخیص کالا  به سوی اهداف دولت الکترونیک حرکت کرده ایم.به این دلیل که اگر در مسیر تجارت تسهیلات لازم صورت نگیرد در رقابت جهانی قطعا ضرر می کنیم .»

  او می گوید:« حالا تاجر می تواند در تهران بنشیند و از طریق سیستم سامانه جامع کالای خود را ثبت کند و نیازی به مراجعه حضور به گمرک کمتر شده است.این طرح عظیم و ارزشمند است که سبب شده تجارت کشور از شیوه کاملا سنتی به  سطح کشورهای مدرن ارتقا یابد.» تمام اوراق و مالایی که اظهار می شود به صورت الکترونیکی به سازمانها همجوار اظهار می شود و انها هم براساس اسناد رسیده نظر می دهند .»

  کمان ترکی اضافه می کند:«هر روز تاخیر در در ترخیص کالا سودی معادل یک درصد سود بازرگانی دربردارد ،که با اجرای سامانه جامع گمرکی زمان ترخیص به حداقل ممکن رسیده است.اگر سایر دستگاهها هم مثل گمرک زمان تشریفات ثبت سفارش را کاهش بدهند،این سیستم کاملا به اهداف خود رسیده است.»

  به گفته وی در حالا حاضر با اجرای سامانه جامع گمرکی کل تشریفات گمرک برای ترخیص یک کالا به نیم ساعت کاهش یافته است.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.