• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • کاهش نرخ سود بانکی؛ خوب یا بد؟

  تقدیمی هدف:

  کاهش نرخ سود بانکی؛ خوب یا بد؟/ سود بالای بانک ها از هزینه مبادله پول

  cc

  اقتصاد > اقتصاد کلان – عضو سابق اتاق بازرگانی ایران گفت: «برای کاهش نرخ سود بانکی باید با تعقل بیشتری عمل کرد؛ چراکه می تواند روابط پولی را در بازار بهم بریزد و مختل کند و بازار غیر متشکل و بازار غیر قانونی و بازار سیاه تقویت شود. »

  مجیدرضا حریری در گفت و گو با خبرگزاری خبرهدف :درباره تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر اقتصاد کشور گفت: «حرف و حدیث بسیار است. زمانی صحبت بوده که تورم که بالا است، نرخ سود باید بالا باشد، ولی تورم که به ۴۰ درصد رسید، اما سود بانکی از ۲۲ درصد تغییر نکرد. از این طرف، می گویند نرخ تورم ۱۳ تا ۱۴ درصد که این هم خیلی واقعیت ندارد. چون فرمول هایی که منتهی به تعیین نرخ تورم می شود، با واقعیت اقتصاد جامعه کمی متفاوت است.»
  وی افزود: «انچه مردم و فعالان اقتصادی از تورم حس می کنند، با انچه اعلام می شود، خیلی از مواقع منطبق نیست.»

  عضو سابق اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: «چند نکته در مورد سود بانکی وجود دارد. اگر بانک ها تسهیلات را می خواهند به پایین ترین نرخ عرضه کنند، این موضوع باعث می شود ارزش سرمایه های خرد مردم در بانک ها کمتر شود. بنابراین این خطر وجود دارد که منابع تامین کننده و منابع مالی بانک ها که پس اندازها است، از چرخه خارج شود.»

  حریری عنوان کرد: «اصولا بین نرخ سودی که بانک ها می دهند و پولی که از مردم می گیرند، تفاوت فاحشی وجود دارد و این اشتباه سیستم بانکی ماست.»
  وی تصریح کرد: «باید به این موضوع بپردازیم که هزینه تبادل پول در دنیا چقدر است. مشکلات در بانک ها آیا به دلیل ناکارآمدی شعبات بانکی و رفتار بانکی است یا دلیل دیگر دارد.»

  حریری افزود: «بانک ها از هزینه مبادله پولی سود زیادی می کنند. واقعیت این است که نرخ پول و ارز را بازار آزاد تعیین می کند و بازار آزاد بسیار بالاتر از آن چیزی است که ما در بانک ها مشاهده می کنیم.»

  عضو سابق اتاق بازرگانی ایران متذکر شد: «در حال حاضر صف دریافت وام در بانک ها طولانی تر از منابع بانک ها است. باید یک منشور جند جانبه را بررسی کرد و مجموعه این ها نتیجه گرفت. »

  وی درمورد کاهش سود بانکی اینگونه اظهارنظر کرد: «برای کاهش سود بانکی می بایست با تعقل بیشتری عمل کنند. کاهش سود بانکی می تواند روابط پولی را در بازار به هم بریزد و مختل کند و بازار غیرمتشکل و بازار غیرقانونی و بازار سیاه تقویت شود.»

  حریری خاطرنشان کرد: «همین الان با نرخ فعلی تسهیلات، صف تقاضا در بانک ها وجود دارد و حالا اگر ارزان تر شود، این صف خفیف تر می شود. اگر نتوانند به این متقاضیان پاسخ دهند و مردم پول نبرند به بانک ها، می تواند یک بازار غیرمتشکل و غیرقانونی در کنار بانک ها شکل بگیرد. تصمیم گیرندگان باید همه جانبه ببینند و الان صحیح نیست ترخ بهره را پایین آورند.»

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.