• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • کیفرخواست جهانی علیه دولت ترور

  کیفرخواست جهانی علیه دولت ترور

  تقدیمی هدف:

   پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی که به دستور حاکمان عربستان انجام شد، آزمون جدیدی برای مدعیان حقوق بشر همچون آمریکا و کشورهای غربی است که در قبال جنایت های پیشین رژیم سعودی مانند اعدام شیخ نمر و جنگ یمن سکوت کرده اند.

  به گزارش خبر هدف ، بسیاری از کارشناسان و ناظران بین المللی حکومت سعودی که برگرفته از نظام طایفه‌ای و استبدادی است را بدور از احترام به قوانین و حقوق بین المللی می دانند. این رژیم برگرفته از الگوی حکومتی بدوی است که حقوق بشر جایی در قاموس حاکمان آن ندارد و منتقدان بدون هیچ گونه حق و حقوقی همواره محکوم به نبودن هستند.
  پرونده سعودی که با حادثه 11 سپتامبر برای حامیان غربی این رژیم بیش از پیش عیان شده و آنها با بیم از برملا شدن حقایق و از دست دادن منافع عظیم مالی خود تاکنون به کالبد شکافی این حادثه نپرداخته اند، این روزها با افشای قتل خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی در مرحله جدیدی قرار گرفته است.
  هرچند تا پیش از این دولتمردان کنونی عربستان با طرح و اجرای اصلاحات سطحی و نمایشی و گنجاندن خود با پشتوانه دلارهای نفتی در ترکیب بندی های حقوقی نهادهای جهانی همچون تشکیلات حقوق بشر ملل متحد، تلاش مضاعفی برای تغییر چهره حکومت سعودی نزد جهانیان به خرج دادند اما ماهیت فکری و رفتاری رژیم طایفه ای آل سعود که حمایت از خشونت و ترور را در ذات خویش دارد، روی دیگر سکه را به حاکمان آن در صحنه بین المللی نشان داد.
  محمد بن سلمان ولیعهد جوان سعودی‌ها در اقدامی پوپولیستی و در جهت طرح کلی چشم انداز عربستان 2030، به برداشتن برخی محدودیت‌های اجتماعی بویژه برای زنان همچون حق رانندگی، رفتن به ورزشگاه و یا تاسیس سینما و … پرداخته است.
  در این میان اگرچه رسانه های وابسته به دولت سعودی با تبلیغات گسترده سعی کردند که این اصلاحات ولیعهد جوان را به عنوان تحولی بزرگ در عرصه تغییر رویکرد دولت سعودی به مساله آزادی های مدنی و سیاسی شهروندان نشان دهند، اما از همان آغاز بسیاری از تحلیلگران اصلاحات صورت گرفته را محدود و صرفاً نمایشی برای افزایش محبوبیت بن سلمان عنوان کردند که در سودای کسب هرچه سریعتر تاج و تخت پادشاهی است.
  ساختار حکومتی سعودی به غیر از وهابیت، مذاهب اسلامی اعم از شیعه و سنی را تحمل نکرده و هیچ‌کس در این کشور حق اظهار‌ نظر در مورد مذهب خود را ندارد و در بحث منطقه‌ای نیز شاهد حمایت‌های ریاض از تروریست‌ها در سطح منطقه هستیم.
  ادعای اصلاحات که به عقیده کارشناسان با تحمل منتقد دو سوی ترازوی اداره حکومت در کشورها است هیچگاه به عنوان قاعده ای استاندارد و مرسوم از سوی آل سعود به رسمیت شناخته نشده و منتقدان و مخالفان همواره محکوم به مرگ بوده اند.
  حاکمان نظام طایفه ای در عربستان کوچکترین نقد را تاب نیاورده و در برخورد با آن هیچ گونه مماشاتی ندارند که نمونه اخیر آن در این سالها بازداشت، محاکمه صوری و اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی مطرح و منتقد عربستانی به شمار می رود.
  رژیم سعودی شیخ النمر منتقد عربستانی را که طرفدار اقدام های خشونت آمیز نبود؛ به انجام جرایمی همچون ‘شکستن بیعت با حاکم’ و ‘برانگیختن تنش های قومی’ متهم کرد.
  این روحانی شیعه 23 مهر 1393 به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شد که دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی عربستان هم این حکم را تائید کردند.
  وزارت کشور عربستان در نهایت در دوم ژانویه 2016 (12 دی 1394) از اجرای حکم اعدام باقر النمر رهبر شیعیان این کشور به همراه 46 نفر دیگر به همین اتهام خبر داد که این مساله مورد اعتراض علما، اندیشمندان و سازمان های اسلامی و بین المللی قرار گرفت.
  تردیدی نیست که اعدام شیخ نمر یک جنایت بود و در شرایطی اجرا شد که نظام عربستان از پیامدهای شکست در عراق، سوریه و یمن رنج می برد و در چنین شرایطی لازم بود رژیم سعودی برای انحراف افکار مردم این کشور اقدام کند و در نتیجه، اعدام تنها راه فرار رژیم آل سعود از پیامدهای این شکست ها بود.
  این رژیم که هرگز احترام و ارزشی برای قوانین و حقوق بین المللی قائل نیست و استقلال قوا در آن جایی ندارد و همه تابع تمایلات حاکم مستبد و خانواده‌اش هستند در حالی این حکم کاملا سیاسی و انتقامجویانه را برای شیخ نمر به سبب اظهارات جسورانه و شجاعانه‌اش و کلمات حقی که در برابر حاکم ظالم و ستمگر بر زبان راند را صادر و اجرا کرد که هیچ ارتباطی با دستگاه قضایی و دادگاه‌ها نداشت.
  اما متاسفانه در حالی که جنایت‌های آل سعود بر هیچکسی پوشیده نیست در جامعه جهانی درباره اعدام شیخ نمر و 46 مخالف عربستان سکوت مرگباری ایجاد و هیچ واکنش معناداری از سوی جامعه بین الملل و غربی‌ها در این خصوص مشاهده نشد.
  اکنون پس از اعدام شیخ نمر، قتل خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود توسط دولت عربستان به دستور ولیعهد این کشور در استانبول به مهمترین تیتر رسانه ها و خبرگزاری های دنیا تبدیل شده است.
  خاشقچی روز دوم اکتبر (10 مهر) بعد از مراجعه به کنسولگری این کشور در استانبول ناپدید شد. دولت سعودی بعد از 18 روز سکوت و تکذیب در نهایت تحت فشارهای جامعه جهانی بامداد روز شنبه 31 مهر تائید کرد که او در کنسولگری این کشور به قتل رسیده است.
  همه مدارک و شواهد نشان می ‌دهد که 15 نفر از نزدیکان بن سلمان که از طرف او به استانبول اعزام ‌شده بودند، عامل قتل خاشقچی هستند.
  قتل خاشقچی تاکنون واکنش های گسترده منطقه ای و بین المللی را به همراه داشته و ریاض به عنوان متهم اصلی این جنایت، با فشارهای فزاینده ای روبه رو است.
  از نگاه جهانیان رژیم سعودی و کنسولگری عربستان در استانبول مسئول اتفاقاتی هستند که برای خاشقچی روی داده است و سران جهان نیز باید به وظایف خود در خصوص حمایت از آزادی مطبوعات و آزادی بیان و اندیشه عمل کنند.
  اما پس از تائید قتل خاشقچی، واکنش ها به این اقدام در سطح رسانه ها برخلاف واکنش ریاکارانه دولت آمریکا و برخی کشورهای غربی به این جنایت بسیار گسترده بوده است.
  باید در نظر داشت که دولت ریاض به واسطه حمایت آمریکا و طرفداری رژیم صهیونیستی جرات انجام ترور منتقدان خود در گستره بین المللی را پیدا کرده است.
  حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان قتل خاشقچی را واقعه‌ای تکان‌دهنده توصیف کرد و گفت: کسی تصور نمی کرد که در دنیای امروز و در قرن جدید شاهد این چنین قتل سازمان یافته ای بوده و دستگاهی برای انجام یک قتل فجیع برنامه ریزی بکند و فکر نمی کنم بدون حمایت آمریکا کشوری جرات ارتکاب چنین جنایتی را داشته باشد.
  رئیس جمهوری تصریح کرد: گویا یک جمع قبیله ای که بر کشوری حکومت دارد، از حاشیه امنیتی برخوردار است و ارتکاب چنین جنایتی با اتکاء به ابرقدرتی است که از آنها حمایت می کند و اجازه نمی دهد که دادگاه هایی که علیه جنایت بشری در جهان وجود دارند، علیه آنها هم وارد عمل شود.
  روحانی یادآورشد: چگونه است که ملت بزرگی مانند یمن چندین سال است اسیر بمباران شدید قرار دارند و جهان در مقابل آن سکوت کرده است؟ آیا اگر حمایت آمریکا نبود، باز هم مردم یمن اینگونه زیر بمباران وحشیانه قرار می گرفتند.
  رئیس جمهوری، دولت ترکیه را به تحقیقات بی طرفانه و دقیق درخصوص قتل فجیع خبرنگار منتقد سعودی توصیه کرد و گفت: از دولت برادر و دوست ترکیه می خواهم که روند تحقیقات در این موضوع را دقیق و بی طرفانه ادامه دهد تا کاملاً تمام ابعاد و زوایای این جنایت که در دهه های اخیر بی سابقه بوده و در قرن های گذشته انجام می شد، برای جهانیان آشکار شود.
  روحانی گفت: ارتکاب چنین جنایتی نشان می دهد که یک تفکر غلط چطور می تواند انحراف ایجاد کند و این همان تفکری است که گروه های تروریستی مانند داعش را در منطقه بوجود آورده است.
  رئیس جمهوری ادامه داد: در کشوری که حرمین شرفین در آن واقع شده است و مسلمانان جهان به این اماکن مقدس احترام می گذارند، این جنایت نمونه ای است که ماهیت و واقعیت گروهی که در آن حضور دارند را روشن می سازد.
  روحانی موضع گیری در قبال قتل این خبرنگار منتقد را آزمایش و امتحان بزرگی برای همه کشورهای جهان دانست و گفت: بدون تردید موضع گیری آمریکا، اروپا و دیگر کشورهای جهان در این مسأله نشان می دهد که آنها چقدر در زمینه حقوق بشر و حفظ کرامت انسانی حساسیت دارند.
  رئیس جمهوری افزود: از دیدگاه فرهنگ اسلامی مواجهه با چنین جنایت هایی کاملاً روشن است و بر این اساس اگر یک نفر کشته شود، از نظر ما انسانیت کشته شده است. باید ببینیم که کشورهای مدعی حقوق بشر در این زمینه چه واکنشی خواهند داشت. امروز مردم جهان شعارهای شما را که ادعای حقوق بشر می کنید باور کنند یا اینکه اعلام می نمایید که بخاطر 450 میلیارد دلار حاضر نیستید در این زمینه اظهار نظر کنید. با چنین واکنش هایی ماهیت خود را به صراحت برای جهانیان آشکار می سازید.
  روحانی تصریح کرد: بدون تردید محکوم تر از این جنایت و مرتکبین آن، قدرتی است که جرأت این جنایت را به آنها داده است. امروز برای همگان در جهان آشکار شده که شما طرفدار چه رژیم هایی هستید و در 13 آبان هم می خواهید جنایت دیگری را مرتکب شده و بر ملتی آزاد، استقلال خواه و بزرگ که دست شما را قطع کرده و خواسته تا نوکر شما نباشد، فشار وارد کنید.
  رئیس جمهوری گفت: امیدوارم کشورها و ملت های جهان، واقعیت های موجود را هر چه بهتر لمس کنند و این فرصتی است که مظلومیت مردم یمن، عراق، سوریه و افغانستان که با پول آن جنایتکاران تحت فشار هستند، روشنتر شود.
  اکنون که پرونده قتل خاشقچی در مقابل دید و سنجش افکار جهانی است، رفتار مدعیان حقوق بشر بیش از گذشته در معرض آزمون قرار گرفته و تنبیه دولت ترور به عنوان یک خواسته بین المللی پیگیری می شود.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2023 خبر هدف. محفوظ است.