• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • گزارشی از یک سفر

  تقدیمی هدف:

  گزارشی از یک سفر/ سرکیس نعوم: ایران همواره قدرتمند است اما قدرت تنها کافی نیست!

  nn

  بین الملل > خاورمیانه – سرکیس نعوم روزنامه نگار مشهور لبنانی که به تازگی به تهران سفر کرده و با مقامات عالی رتبه کشورمان دیدار داشته در بازگشت به کشورش سلسله گزارش هایی را در روزنامه النهار نوشته که خبرگزاری خبرآنلاین آنها را ترجمه و منتشر می کند.

  به گزارش خبرهدف باین سومین قسمت از گزارش وی از این سفر است:

  جمهوری اسلامی ایران با همکاری چند دولت دیگر خود را شایسته رهبری در منطقه می داند. به دلایل متعددی، نخست اینکه: ایران تنها کشور جهان سوم است که به ابرقدرت ها در حمایت از منافع و دفاع از خود نیازی ندارد. دوم اینکه این کشور آلت دست و متحد هیچ کشوری در جنگ هایی که بین قدرت های بزرگ در می گیرد، نیست. همچنین ایران توانسته دموکراسی و یک قدرت نظامی مهم  برای خود تاسیس کند، اگر چه این دموکراسی به دلیل انحصار آن بر هواداران نظام اسلامی ایرانی، محدود و جزئی است. این کشور توانسته است پروژه های اقتصادی و اجتماعی را اجرا کرده و زیر ساخت های شهری خود را به روز نمايد.

  اهمیت این موفقیت ها به نظر ایران در آن است که در شرایط دشوار از جمله جنگ با عراق و هشت سال درگیری و همچنین تحریم های بین المللی و آمریکایی و اروپایی و محاصره اقتصادی و کاهش بهای نفت، توانست برنامه های خود را به پیش برد. چهارمین دلیلی که ایران خود را شایسته رهبری منطقه می بیند “بهار عربی” است که جنگ هایی را در تعدادی از کشورهای منطقه بوجود آورد. برخی از این کشورها بخشی از “هلال منطقه ای” بودند که خود ایران آن ها را تاسیس کرده بود و برخی نیز نزدیک به این هلال بودند، مثل یمن. به خاطر همه این ها، رهبران ایران و در راس آن ولی فقیه آن سید علی خامنه ای تاکید می کنند توافق هسته ای ایران با گروه ( 5+1)  ،هرگز دریچه اى به سوی آغاز مذاکرات با آمریکا در مورد مسائل اختلافی در منطقه و  تاکید ایران بر تشکیل یک  نظام منطقه ای جایگزین نظام آمریکایی که نزدیک به یکصد سال است امریکا آن رابر منطقه تحمیل کرده، نخواهد بود ؛ نظامی که با  بهار عربی شروع به فروپاشی کرده است. همچنین ایران تاکید دارد که از برنامه منطقه ای یا از نقش اول خود در منطقه دست نخواهد کشید زیرا  در این بین کشورهای دیگر نیز نقش های مختلفی در منطقه دارند و این درگیری غیر مستقیم بین ایران و کشورهایی که در منطقه دخالت دارند، با واسطه ادامه خواهد داشت و شاید از اين پس به نبرد مستقیم بین ایران و عربستان هم تبدیل شود.

  آیا این تاکیدهای ایران واقعی است؟

  تحلیلگرانی که مسائل ایران را دنبال می کنند و برخی غربی و عده ای عربی هستند و عده ای نیز به دلیل نقش مهم ایران در مبارزه با داعش  با آن همراهی می کنند، معتقدند که این تاکید ها آرزوهای حقیقی است. اما تحقق آن ها آسان نیست و این چیزی است که خود رهبران و مسئولان جمهوری اسلامی ایران می دانند. دولت های به قول پادشاه اردن ” هلال شیعی” از کنترل ایران خارج شده اند و شرکای آمریکایی و سعودی و عرب های دیگر و تروریست های تکفیری و ترك ها بر آنها نفوذ پیدا کرده اند. ایران می تواند  به نبردهای منطقه ای خود  برای تحکیم موقعیت خود در گفتگو با آمریکا در مورد مسائل منطقه ای و رویارویی با دیگر کشورهای بزرگ ادامه دهد ولی نه اینکه پیروز آن باشد. به این ترتیب می تواند برنامه اصلی خود را اجرا کند.

  بنا بر اعتراف افراد نزدیک به مسئولان ایرانی ، ایران در جنگ یمن،  نتوانست پیروزی مورد نظر خود را محقق کند  و از سوی دیگر عربستان از دست رفتن یمن برای ایران را  ضربه ای استراتژیک به نقش و ثبات و امنیت تهران می بيند. استقرار و ثبات عربستان چیزی است که  آمریکا در آن پا فشارى مى  کند زیرا عربستان را  متحد استراتژیک خود می داند و خط قرمزی است که نمی خواهد حداقل الان هم اكنون آن را از دست بدهد زیرا آنچه دولت های بزرگ را تحریک می کند و به دنبال آنها مي باشند منافع آن هاست و نه احساسات و دوستي هاي واقعي. گفتگوی بین آمریکا و ایران نیز آغاز خواهد شد زیرا نیاز آمریکا به ایران در مقابله با تروریسم برابر با همان نیازی است که ایران به آمریکا در این موضوع دارد.

  اما اگر نظر افرادی که مسائل ایران را دنبال می کنند، درست نباشد،  تمام منطقه به عرصه جنگ های داخلی و طائفه ای و مذهبی تبدیل خواهد شد و همچنین توافق هسته ای ایران با “آقای جدید” کاخ سفید در پايان ژانویه 2017، دچار خطر خواهد شد. به ویژه اینکه اگر جمهوری خواهان و دموکرات های افراطی با اوباما در مورد اینکه وی خطوط استراتژیک برای سوریه و منطقه وضع نکرده و به سازش با ایران تمایل داشته است، تندروی کنند.

  طبعا این کلام به این معنا نیست که ایران در موقعیت ضعیفی قرار دارد. ایران همواره قدرتمند است و شاید به دلیل ارتش خود وحزب الله لبنان، در منطقه قوی تر از همه باشد. اما این ها به تنهایی برای پیروزی در مقابل جهان اسلام که اکثریت آن  اهل سنت است و تحولات منطقه را جنگی علیه خود می بیند، کافی نیست. جامعه جهانی نمی پذیرد که ایران یا  دشمنان آن بر منطقه تسلط ونفوذ داشته باشد. بنابراین افرادی که تحولات ایران را دنبال می کنند به اين كشور از دو نظر هشدار می دهند: غرور قدرت و مستی پیروزی!

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.