• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار ارزهای عمده

  تقدیمی هدف:

  عوامل تقویت و تضعیف دلار در مقابل اسعار

  بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود، عوامل تقویت و تضعیف دلار در مقابل اسعار را اعلام کرد.

  براساس تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی، متوسط ارزش دلار در هفته منتهی به 4 اکتبر 2015 نسبت به متوسط ارزش آن در هفته ماقبل در برابر ین، یورو و فرانک به ترتیب 0.38، 0.26 و 0.27 درصد تضعیف و در برابر پوند 1.02 درصد تقویت شد.

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نتایج تازه‌ترین بررسی‌های بانک مرکزی از تحولات بازار ارزهای عمده حاکی از آن است که به نرخ‌های پایان وقت بازار نیویورک، در هفته گذشته هر یورو در محدوده 1.1249 – 1.1178 دلار و هر پوند در محدوده 1.5180 – 1.5129 دلار در نوسان بود. همچنین هر دلار نیز در دامنه 119.92 – 119.74 ین متغیر بود.

  بر این اساس، عوامل تقویت دلار در مقابل اسعار، آمار اشتغال بخش خصوصی آمریکا، تورم منفی در اروپا و نیز عوامل تضعیف دلار در مقابل اسعار، کاهش سود شرکت‌های چینی، افت بازارهای جهانی، کاهش رشد بخش کارخانه‌ای آمریکا و آمار نه‌چندان مناسب اشتغال ماه سپتامبر اعلام شده است.

  تحولات بازار ارزهای عمده طبق گزارش بانک مرکزی این‌گونه تشریح شده است: روز دوشنبه با افزایش نگرانی‌ها در مورد سود شرکت‌های چینی و اقتصاد این کشور، بازارهای سهام جهان با عقبگرد همراه بود. در نتیجه تقاضای ارز امن بیشتر شد، ارزش ین افزایش یافت و دلار آمریکا تضعیف شد. نه‌تنها بورس وال‌استریت در این روز با 2 درصد سقوط همراه بود، بلکه سود شرکت‌های صنعتی چین نیز 8.8 درصد افت داشت. از همین رو ارزش دلار آمریکا به میزان 0.7 درصد در مقابل ین ژاپن کاهش یافت و هر دلار با 119.81 ین مبادله شد. شاخص دلار آمریکا نیز که ارزش این ارز را در برابر سبدی از ارزهای عمده نشان می‌دهد، با 0.25 درصد افت همراه بود.

  روز سه‌شنبه با وجود نوسانات در بورس‌های جهانی، چشم‌انداز افزایش نرخ بهره فدرال رزرو کم‌رنگ شد و از همین رو دلار آمریکا قدری تضعیف شد. کارشناسان بر این نظر بودند که هر چند نگاه عمومی به افزایش ارزش دلار آمریکا در بلندمدت است، اما ناآرامی بازارهای مالی موجب شد تا اقبال به دلار آمریکا در این روز کمتر شود. شاخص دلار آمریکا در این روز با 0.15 درصد افت همراه بود.

  روز چهارشنبه برابر با پایان سپتامبر، ارزش دلار آمریکا با آمار قوی اشتغال بخش خصوصی ایالات متحده افزایش یافت تا در دوره سه ماهه سوم میلادی، دلار آمریکا عایدی مختصری را به ثبت رساند. ارزش یورو نیز به دلیل ورود اقتصاد اروپا به تورم منفی تضعیف شد. خالص عایدی دلار آمریکا در بازار سه‌ماهه سوم تنها 0.8 درصد بود که نشان‌دهنده ثبات در طول این سه ماهه بوده است. شاخص دلار آمریکا نیز در این روز با 0.45 درصد افزایش مواجه شد.

  روز پنج شنبه به دلیل انتشار آمار اقتصادی متضاد از ایالات متحده و در نتیجه امید کمتر به چشم‌انداز افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان سال 2015 تقاضا برای دلار آمریکا کاهش و در نتیجه ارزش آن در برابر سایر ارزها افت کرد. در حالی که روز قبل آمار اشتغال بخش خصوصی مطلوب بود، داده‌های اقتصادی نشان‌دهنده افت بخش کارخانه‌ای آمریکا بود. این آمار متناقض، اطمینان از رشد ایالات متحده را با چالش روبه‌رو کرد و دلار آمریکا قدری تضعیف شد. شاخص دلار آمریکا در این روز با 0.21 درصد افت همراه بود.

  روز جمعه انتشار آمار نه‌چندان مناسب اشتغال ایالات متحده در ماه سپتامبر باعث شد تا امیدها باز هم نسبت به افزایش نرخ بهره کم‌رنگ‌تر شود و در نتیجه دلار آمریکا تضعیف شد. هر چند با اظهارات هفته گذشته مقامات بانک مرکزی آمریکا این امید به وجود آمده بود که بالاخره نرخ بهره تا پایان سال 2015 افزایش می‌یابد، اما آمار تازه اقتصادی آمریکا باعث شد تا بازار در این مورد در شک و تردید قرار گیرد.

  1

  1

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.