• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • یک پیشنهاد برای تامین کسری بودجه سال 95

  تقدیمی هدف:

  cc

  یک پیشنهاد برای تامین کسری بودجه سال 95/ آیا چین شریک مطمئنی برای بازار نفت ایران است؟

  اقتصاد > اقتصاد کلان – عضو اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی می گوید:اگرچه جای پای ایران در بازار چین محکم است اما ایران باید دنبال مشتری های جدیدی برای بازار نفت خود باشد.

  سید حمید حسینی، عضو اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی درباره تاثیر کاهش قیمت نفت بر بودجه سال ۹۵ گفت:« درآمد نفتی کشور در سال ۹۴ رقمی  در حدود ۷۵ یا ۷۶ هزار میلیارد تومان بود  که قطعا این رقم در سال ۹۴ تحقق پیدا نخواهد کرد و دولت با کسری در پیش بینی ها مواجه خواهد شد.»

  وی با اشاره به اینکه دولت در لایحه بودجه سال ۹۵ پیشنهاد ۶۶ هزار میلیارد تومان تامین منابع از محل درآمدهای نفتی داده است،خاطرنشان کرد:« من به عنوان یک کارشناس پیشنهاد کردم که مجلس و دولت زیاد در بحث قیمت نفت و قیمت ارز وارد نشوند. مگر این که دولت مطرح کند که آنقدر هزینه دارم که کاری نمی توانم برای تامین آنها جز از محل درآمد های نفتی یا ارزی کند.دولت اگر اعلام کند که ۷۰ هزار میلیارد تومان حقوق پرداخت می کند، ۳۰ هزار میلیارد تومان  هم بابت بدهی به  تامین اجتماعی بپردازد، آنوقت می تواند  یک بودجه ۱۶۰ الی ۱۷۰ میلیارد تومانی ببندند. »
  این عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اشاره به اینکه هم اکنون دولت ۴۰ هزار میلیارد تومان یارانه می پردازد،یادآور شد: «اگر مجموع هزینه های دولت در سال 95 را ۲۱۰ هزار میلیارد تومانی در نظر بگیریم که از این میزان   ۸۰ هزار میلیارد تومان  از مالیات تامین شود، ۶۰ هزار میلیارد از محل واردات کالا و ۲۰ الی ۳۰ هزار میلیارد از محل واگذارای دارایی های سرمایه ای یا خصوصی سازی و در نهایت ۲۰ هزار میلیارد تومان هم سهم سود دولت باشد، در نهایت دولت ۶۰ هزار میلیارد تومان کم می آورد.اگر این رقم در بودجه لحاظ کنند و این اختیار را به وزارت نفت و بانک مرکزی بدهند و این  این دو بخش نیز تلاش کنند این میزان کسری ۶۰ هزار میلیارد تومانی را از طریق فروش بیشتر نفت یا از طریق افزایش نرخ ارز کسب کنند؛آنگاه می توان گفت دولت می تواند بخشی از کسری بودجه سال آینده خود را جبران کند.»

  حسینی گفت: «در غیر اینصورت دولت دو راه بیشتر ندارد،یا نرخ ارز را در همان ابتدای سال بالا ببرد و یا نفت بیشتری بفروشد.»

  وی با اشاره به اینکه تقاضای جهانی نفت بر افزایش درآمد کشور موثر است،عنوان کرد:« من فکر می کنم سفر رئیس جمهور چین و صحبت های مقام  معظم رهبری بسیار کلیدی بود. چون تنها کشور مستقلی که می تواند تامین کننده انرژی چین باشد، ایران است.  بقیه کشورهای دیگر با یک اشاره آمریکا صادرات نفتشان را به چین قطع می کنند ولی ایران تنها کشوری است که استقلال و توان آن را دارد که این کار را انجام دهد. لذا جای پای ایران در بازار چین محکم است.»

  عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی همچنین گفت:«چینی حدود ۴ الی ۵ میلیون بشکه روزانه نفت اوارد می کنند که از این میزان واردات نفت چین،سهم ایران حدود ۱۰ درصد است که قطعا می توانیم سهم بیشتری در بازار چین داشته باشیم. چین نیز علاقه مند است که سهم ایران را زیاد کند.»

  حسینی افزود:« من اعتقاد دارم بدون در نظر گرفتن بازار اروپا که قطعا به روی ما باز خواهد شد، بازارهایی مانند چین، هند، اندونزی و آفریقای جنوبی امکان جذب ۵۰۰ هزار بشکه نفت ایران را دارند. کیفیت نفت ایران بالا است و هزینه حمل کشور به نسبت بقیه کمتر است. »

  او تاکید کرد:« قراردادهای طولانی مدتی که ایران ارائه می کند نیز از جمله جذابیت هایی است که ایران دارد و این می تواند مزیت ایران نسبت به سایر کشورها باشد؛ من خوش بین هستم که می توانیم ۵۰۰ هزار بشکه نفت را به راحتی بفروشیم. حداقل در ۲ الی ۳ ماه آینده افزایش ۵۰۰ هزار بشکه امکان پذیر است. »

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.